banner6

Kelle koltukta yolculuk

banner37

Bakımsızlık nedeniyle tehlikeli hale gelen Boğazköy, Dikmen ve Boğaz Piknik Alanı’nı bağlayan yolda çukura düşmemek neredeyse imkânsız…

Kelle koltukta yolculuk
banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI

Ülkede yıpranmış yolların bakım ve tamiratının yapılmaması araçlara zarar verirken sürücüleri de zor durumda bırakıyor. Birçok bölge bulunan anayol, ara yol ve dağ yollarının bakımsızlığı adeta kazalara davetiye çıkarıyor.

Bu yollardan bir tanesi de Boğazköy, Dikmen ve Boğaz Piknik alanı arasındaki dağ yolu. Yolun derin çukurlarla dolu olması bölge sakinlerini bezdirmiş durumda. Yolda ne uyarı levhası ne aydınlatma bulunmuyor.

Yolun karanlık olması nedeniyle asfalttaki kusurları fark etmeyen bazı sürücüler çukur düşerken bazıları da çukurlardan kaçmak isterken yoldan çıkıyor.

Vatandaşlar ilgi bekliyor

Bölgedeki vatandaşlar ve yolu her gün kullanan sürücüler, uzun süreden beridir tamirat yapılmaması nedeniyle zor anlar yaşadıklarını kaydetti. Bölge sakinleri, yol boyunca derin çukurlar, yol içerisinde her zaman çakılların bulunduğunu belirterek, Karayolları Dairesi ve Ulaştırma Bakanlığı’nın konuyla yakıdan ilgilenmesini istedi.

Boğazköy, Dikmen ve Boğaz Piknik alanını birbirine bağlayan yolun bakımsızlıktan dökülürken, derin çukurlar ise özellikle gece karanlığında sürücülerin karşısına kötü bir sürpriz gibi beliriveriyor.

Yolda yer yer açılan küçüklü-büyüklü derin çukurlar, asfalttaki yırtıklar ve engebelerin yanı sıra tek şerit ve dar olan yoldaki asfaltın sağ ve sol kenarlarının tahrip olması sürücüleri ayrıca zorlayan bir başka faktör.

Yolu kullanan sürücüler arabalarının zarar görmemesi için çukurlar arasında slalom yaparken, çukurlardan kaçamayan araçların lastikleri yırtılıyor, bazılarının ön düzenleri bozuluyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 08:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104