banner6

Kırmızı ışıkta geçen geçene

banner37

Başkentte Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki Atatürk Spor Salonu karşısındaki trafik ışıklarında, bir aracın sürücüsü, hem kendi canını, hem de taraflarında yeşil yandığı için geçiş hakkını kullanan diğer araçlardaki insanların hayatlarını tehlikeye atarak, kırmızı ışıkta geçti.

Kırmızı ışıkta geçen geçene
banner151 banner143

Ali CANSU

Ülkemizde en çok işlenen trafik suçlarının başında kırmızı ışıkta geçme geliyor. Bunun bir örneği de geçtiğimiz günlerde Başkent Lefkoşa’da, Atatürk Spor Salonu karşısındaki trafik ışıklarında yaşandı.

Lefkoşa istikametinden trafik ışıklarına giren ve tarafında kırmızı yandığı halde yoluna devam eden ES 837 plakalı araç, o sırada taraflarına yeşil ışık yandığı için geçme hakkını kullanan diğer araçların sürücülerinin ve o araçlardaki diğer insanların canlarını tehlikeye atarak Atatürk Spor Salonu istikametine doğru ilerledi.

Olaya tanıklık edenler, “İşi o kadar acil olmalı ki, birkaç saniye ya da bir dakika daha beklemeye tahammül

edemedi” diye kinayeli bir şekilde tepkilerini dile getirirken, bazı vatandaşlar da, araçlara geçiş hakkı veren yeşil ışık süresinin, kırmızı ışığa göre çok daha az olduğunu belirterek, sürücülerin bu nedenle kural ihlali yapmak zorunda kaldığını savundu.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 09:00
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104