banner6

Köylü yoldan şikâyetçi!

banner37

Pınarbaşı köyünün girişindeki asfalt yol, yük taşıtlarının ağırlığına dayanamadı ve adeta ‘köstebek yuvasına’ döndü.

Köylü yoldan şikâyetçi!
banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI

Dikmen Belediyesi’ne bağlı Pınarbaşı köyünün girişindeki asfalt yol, ağır yük taşıtlarının geçişlerinden dolayı adeta ‘köstebek yuvasına’ döndü. Her gün onlarca aracın kullandığı yolda, sağlı-sollu birçok çukur ve derin çatlak bulunuyor.

Gerek ağır yük taşıtları, gerek ticari araçlar, gerekse de şahsi araç trafiğinin yoğun olduğu yol, derin çukurlar ve çatlaklardan dolayı sürücülere zor anlar yaşatıyor. Pınarbaşı girişi ile Cypriana Restoran arasındaki bölüm, sürücüler için büyük bir tehlike oluşturuyor.

Yol köstebek yuvasına döndü

Bozulan yollarda oluşan derin çukur ve engebelerden kaçmak için aniden direksiyonu kıran sürücüler, kaza yapma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Her 10 metrede aniden sürücülerin karşısına çıkan derin çukurlar, büyük tehlikelere davetiye çıkarıyor.

Her iki şeridindeki asfaltta da meydana gelen derin çökme ve çatlaklar nedeniyle köstebek yuvasını andıran yol, araç sürücülerini tedirgin ediyor, zor anlar yaşatıyor.

Köylü tedirgin!

Yolun durumu ve taşıdıkları endişeleri yetkililere ilettiklerini belirten bölge sakinleri ve Pınarbaşı halkı, uzun zamandır sorunun bilinmesine rağmen kimsenin ilgilenmemesinden yakındı.

Köylüler, günde onlarca farklı aracın geçtiği yolun kullanılamaz hale geldiğini belirterek, yoldaki derin çukur ve çatlakların sürücüleri tehlikeye sokan bir durum olduğunu ifade etti.

Köylüler, sadece yolun bozuk olmadığını, ışıklandırma ve uyarı levhalarının da bulunmadığını belirterek, bu eksiklerin de tehlike yarattığına dikkat çekti ve bunların da giderilmesini istedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 11:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104