Kural ihlali kazaya neden oldu

banner37

Pamuklu – Kumyalı anayolunda bir aracın dikkatsizce yola atılması, başka üç aracın çarpışmasına neden oldu, iki kişi yaralandı

banner87
Kural ihlali kazaya neden oldu
banner90
banner8

Ayşe BULUT

Gazimağusa-Karpaz anayolunda dün öğleden sonra kural ihlali nedeniyle meydana gelen zincirleme trafik kazasında iki kişi yaralandı.

Kaza saat 16.30 sıralarında, Gazimağusa-Karpaz anayolunun Pamuklu-Kumyalı arasındaki kısmında meydana geldi.

Polisten edinilen bilgiye göre, Notherland Villaları önünde 27 yaşındaki Murat Hulusiağa yönetimindeki PR 115 plakalı araç, anayolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermeden kavşaktan anayola giriş yapınca, o sırada LC 008 plakalı aracıyla anayolda seyretmekte olan 21 yaşındaki Ali Çelik, PR 115 plakalı araca çarpmamak için yolun sağına geçti ve o esnada karşı istikametten gemlete olan 60 yaşındaki Özgül Özgüç’ün yönetimindeki JE 600 plakalı araç ile yüz yüze çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle ileriye doğru savrulan LC 008 plakalı araç, yine karşı istikametten gelmekte olan 40 yaşındaki Bülent Mapat’ın yönetimindeki ZLR 986 plakalı araca da çarptı.

Kaza sonucu yaralanan LC 008 plakalı aracın sürücüsü Ali Çelik ile JE 600 plakalı aracın sürücüsü Özgül Özgüç olay yerine gelen ambulansla ilk yardım tedavilerinin ardından Gazimağusa Devlat Hastanesi’ne kaldırılarak müşahede altına alındı.

Kaza sonucu yol yaklaşık 2 saat trafiğe kapatılarak trafik akışı Mehmetçik köyü içerisinden verildi.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75