banner6

Mağusalıların canına tak etti

banner37

Gazimağusa’da Salamis Yolu üzerindeki çalışmayan aydınlatma sistemi, yapılan uyarılar ve ölümlü kazaya rağmen yıllardır tamir edilmiyor.

Mağusalıların canına tak etti
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Salamis Yolu üzerinde yıllardır çalışmayan aydınlatma sistemi, vatandaşların ve uzmanların uyarılarına ve yaklaşık 2 ay önce ölümlü bir trafik kazasının da yaşanmasına rağmen hâlâ tamir edilmedi.

Üzerinde süpermarketlerin ve en önlemlisi Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’nin de bulunduğu 7 kilometrelik yol üzerinde yine aydınlatmadan yoksun 4 adet de çember bulunuyor.

Sürekli trafik kazalarının meydana geldiği yol üzerinde, 29 Temmuz 2017 tarihinde yaya olarak yolun karşısına geçmeye çalışan 29 yaşındaki Erdal Erçin’e araba çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Kazada, yolun karanlık olması çok büyük kusur olarak görülmüştü.

Yaşanan bu ölümlü kazanın üzerinden yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen hâlâ bir önlem alınmadı veya gözle görülür bir çalışma yapılmadı.

Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurmaya çalıştığımız Karayolları Dairesi Müdürü Ahmet Aydın’a tüm uğraşlara rağmen ulaşılamadı.

“Kaza değil cinayet olur”

Konuyla ilgili gazetemiz KIBRIS’a şikâyette bulunan vatandaşlar, bu yolda ölümlü kazanın da olmasına rağmen devlet yetkililerinin bu sorunu hâlâ çözmediklerinden yakındı.

Ülkenin en büyük yarasının trafik kazalarındaki ölümler olmasına rağmen sorunların çözümü noktasında yetkililerin kıllarını dahi kıpırdatmadıklarını belirten vatandaşlar, yolda karanlık nedeniyle bir ölüm daha yaşanmasının kaza olarak değil cinayet olarak adlandırılması gerektiğine dikkat çekti.

Vatandaşlar, sorunun çözülmemesi halinde eylem yapacaklarını açıkladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 10:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104