banner6

Metehan'da eziyet!

banner37

Metehan Sınır Kapısı’nın güney kısmında yer alan girişteki kapının tamiratı, hem geçişleri olumsuz etkiledi, hem de vatandaşı isyan ettirdi

Metehan'da eziyet!
banner151 banner143

Emine DAVUT YİTMEN

Lefkoşa’da Metehan Sınır Kapısı’nın, KKTC kontrolündeki Güneyden geliş noktasında dün tam bir keşmekeş yaşandı. Kuzey ve Güney’e geçişlerin tek şeride düşürülmesi, uzun kuyruklara yol açtı. Dün akşam saatlerinde, Güneyden Kuzey'e geçmek için sıra bekleyen araçlar, Coca Cola Fabrikası olarak bilinen yerde, yaklaşık 3 kilometre uzaktaydı.

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgiye göre, Metehan Sınır Kapısı’nın güney'den geliş bölümünde meydana gelen çökme ve girişteki kapının tamiratı nedeniyle gidiş-gelişler tek şeritten yapıldı.

Kuzeyden güneye, güneyden de kuzeye geçişlerin, yolun sadece kuzey kısmından yapılması, sınır kapısındaki trafiği de alt üst etti. Tamirat çalışmaları, geçişlerde uzun süreli aksaklığa neden oldu.

Araç kuyruğunun, Güney Lefkoşa’da kilometrelerce uzadığı gözlemlendi. Ara bölgedeki BM askerleri ise yaşanan sıkışıklığı sadece gözlemlemekle yetindi.

Tepki çekti

KIBRIS’a konuşan vatandaşlar, tamirat çalışmalarının geçişin en yoğun olduğu öğle saatlerinde yapılmasını tepkiyle karşıladı. Vatandaşlar, böyle bir çalışma yapılmadan önce halkın bilgilendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Bu tarz tamirat çalışmalarının, Avrupa ülkelerinde, genellikle trafiğin az olduğu akşam saatlerinde yapıldığını söyleyen vatandaşlar, “Perişan olduk. Saatlerdir arabada bekliyoruz. Bu yapılan eziyetten başka bir şey değil” dedi.

Bir vatandaş, Güneyde okuyan çocuğunu kucağına alıp KKTC'ye yürüyerek geçti ve aracını güneyde bıraktı.

Çok sayıda turistin de, mağdur olduğu öğrenildi.

Kuyrukta beklerken şakalaşmayı da ihmal etmeyen bir başka vatandaş ise "eskisi gibi bisikletlerle gidip gelsek trafik sorunu yaşamayız, havayı da kirletmeyiz, spor da yapmış oluruz" diye konuştu.

Metehan sınır kapsındaki yolun tamirat çalışmalarının bugün de devam edeceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 08:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104