Motosiklet sürücüsü iyileşiyor, kaza zanlısı hastanede

banner37

Bafra’da bir araç ile motoksikletin çarpışması sonucu meydana gelen kazada, ağır yaralanan Levent Bertaş, hayati tehlikeyi atlattı. Zanlı Baki Borak ise yeniden mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı

banner87
Motosiklet sürücüsü iyileşiyor, kaza zanlısı hastanede
banner90
banner8

Ayşe BULUT

Bafra bölgesinde bir otomobil ve motosikletin çarpışması sonucu meydana gelen kazada ağır yaralanan motosiklet sürücüsü Levent Bertaş’ın hayati tehlikeyi atlattığı ancak kazaya sebebiyet vermekle suçlanan zanlı Baki Borak’ın hastaneden tedavi gördüğü ve kalp krizi geçirme riski olduğu bildirildi.

banner134
İskele Kaza Mahkemesi’nde dün görüşülen teminat duruşmasına zanlı Baki Borak, doktor kontrolünde hastanede tedavi gördüğünden yargıç huzuruna çıkarılamadı.

Mahkeme, teminat duruşmasını zanlının gıyabında gerçekleştirdi.

Kazanın tahkikatını yapan Müfettiş Muavini Derviş Çimer, motosiklet sürücüsü Levent Bertaş’ın hayati tehlikeyi atlattığını belirterek zanlı Baki Borak’ın kalp ve yüksek tansiyon hastası olduğundan hastanede müşahede altında tutulduğunu, kalp krizi geçirme riski olduğunu söyledi.

Çimer, zanlının mahkemede bulunmasının sakıncalı olduğuna dair verilen doktor raporu nedeniyle zanlı Baki Borak’ın teminat duruşmasının gıyabında yapılmasını talep etti.
   Yargıç Dilşat Karayel de zanlının ileride görüşülecek davasında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla KKTC haricine çıkışını men ederek, kimlik kartı, pasaport ve seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 3 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber 2 kişinin 100 biner TL şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada 1 gün de polise ispat-ı vücutta bulunması şartıyla serbest kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75