banner6

Motosiklet sürücüsünün hayati tehlikesi var

banner37

Bafra’da meydana gelen ve ağır yaralanmayla sonuçlanan trafik kazasından sorumlu tutulan Baki Borak mahkeme emriyle tutuklandı. Kalp ve tansiyon hastası olan Borak da sağlık durumu iyi olmadığından hastanede müşahede altında tutuluyor

Motosiklet sürücüsünün hayati tehlikesi var
banner150

banner150 banner150

Bafra bölgesinde önceki gün bir otomobil ve motosikletin çarpışması sonucu meydana gelen kazada ağır yaralanan motosiklet sürücüsü Levent Bertaş’ın hayati tehlikesi devam ediyor.

Bertaş’ın Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde olduğu, beyin kanaması ve iç kanaması olduğu bildirildi.

Kazaya karışan araç sürücüsü, Dipkarpaz Belediyesi eski Başkanlarından Baki Borak ise, yaralının sağlık durumunun ciddi olmasından dolayı mahkeme emriyle hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı. Ancak, kalp ve tansiyon hastası olan zanlının, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde polis gözetiminde kontrol altında tutulduğu belirtildi.

Öte yandan, zanlının mahkemeye getirildiği sırada basın mensuplarının fotoğraf çekmesinin engellenmeye çalışıldığı belirtildi.

Zanlının sağlık durumundan

dolayı henüz ifade alınamadı

İskele Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel huzurunda görüşülen davada Polis Çavuşu Mustafa İskender, kazayla ilgili bilgileri aktardı.

Zanlı Baki Borak’ın 4 Temmuz 2019 tarihinde saat 17.10’da yönetimindeki PR 989 plakalı salon aracıyla Bafra’dan Bafra plajı istikametine doğru seyrettiği sırada, Artemis yol kavşağına geldiğinde mümkün mertebe karşıdan gelen araçlara öncelik hakkı tanımayarak, sağa sinyal verip, otele dönüş yaptığını belirtti.

Zanlının aracıyla dönüşe geçtiği esnada aynı yolda karşıdan gelen Mehmetçik’te sakin Levent Bertaş yönetimindeki motosikletle çarpıştığını ifade eden İskender, motosiklet sürücüsü Levent Bertaş’ın Mağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk yardım tedavisinden sonra Lefkoşa’da yoğun bakım servisine kaldırıldığını belirtti.

İskender, motosiklet sürücüsünün beyin kanaması ve iç kanama geçirdiğini, hayati tehlikesi bulunduğunu söyledi.

Soruşturmanın yeni başladığını, alınacak ifadeler ve incelenecek kamera görüntüleri olduğunu belirten İskender, “Bazı iddialardan dolayı zanlının sağlık durumu iyi değildir. Mağusa Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolü altında tutulmaktadır” dedi.

İskender, sağlık durumundan dolayı zanlıdan henüz ifade alamadıklarını ancak sağa döneceği sırada kendisini bir aracın soldan geçtiğini beyan ettiğini mahkemeye aktardı. Polis Çavuşu Mustafa İskender, soruşturmasında böyle bir araç tespit etmediklerini, zanlının da aracın modeliyle ilgili bir beyanı olmadığını söyledi.

İskender, olayla ilgili iki kişiden yazılı ifade aldıklarını ifade etti.

Zanlının avukatı da, zanlının tam teşekkülü bir hastanede müşahade altında tutulmasını istedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104