Murat Aydar, yoğun bakıma kaldırıldı

banner37

Gazimağusa’nın en işlek caddesinde direksiyon başında kalp krizi geçiren 47 yaşındaki Murat Aydar’ın aracı, karşı şeritten gelen bir başka araca çarptı, çarpışmanın etkisiyle savrulan araçlar trafiği birbirine kattı

banner87
Murat Aydar, yoğun bakıma kaldırıldı
banner90
banner99

1 KİŞİ YARALANDI, 6 ARAÇ HASAR GÖRDÜ... Gazimağusa İsmet İnönü Bulvarı üzerinde, direksiyon başında kalp krizi geçiren Murat Aydar’ın kullandığı CS 803 plakalı araç, karşı şeritten gelen Uğur Zaferdemir’in kullandığı LD 101 plakalı araca çarptı ve sonrasında zincirleme olarak PU 125 plakalı araç, RL 852 plakalı araç, ML 473 plakalı araç ve RZ 444 plakalı araç birbirine çarptı. Kazaya karışan araçlarda hasar oluşurken, Murat Aydar yoğun bakıma kaldırıldı.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın en işlek caddesinde direksiyon başında kalp krizi geçiren 47 yaşındaki Murat Aydar, ani rahatsızlığı sonucu kullandığı aracın direksiyon hakimiyetini kaybetti ve o esnada karşı şeritten gelen araca çarptı ve zincirleme bir trafik kazasına neden oldu.

Çarpmanın etkisiyle kontrolsüzce savrulduğu aracı içerisinde başını da çarpan Murat Aydar, olay yerine çağrılan sağlık görevlileri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından önce Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne ardından, Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altına alındı.

Murat Aydar’ın kullandığı CS 803 plakalı araç, karşı şeritten gelen Uğur Zaferdemir’in kullandığı LD 101 plakalı araca, bahse konu araç da önündeki PU 125 plakalı araca, PU 125 plakalı araç park halindeki RL 852 plakalı araca, RL 852 plakalı araç ML 473 plakalı araca, ML 473 plakalı araç ise RZ 444 plakalı araca çarpıp durdu.

Ucuz atlattı

Elde edilen bilgiye göre, saat 14.00 sıralarında, Gazimağusa’da İsmet İnönü Bulvarı üzerinde meydana gelen kazada, Murat Aydar, yönetimindeki CS 803 plakalı araç ile Sulu Çember istikametine seyrettiği sırada, Telefon Dairesi önlerine geldiği zaman, direksiyon başında aniden rahatsızlanması sonucu, direksiyon hakimiyetini kaybederek karşı şeride geçti ve o esnada, Anıt Çemberi istikametine doğru seyretmekte olan Uğur Zaferdemir’in (E-28) yönetimindeki LD 101 plakalı araç ile çarpıştı.

Çarpmanın etkisiyle kontrolsüzce ileriye doğru savrulan LD 101 plakalı araç, o esnada aynı istikamete doğru seyreden Didem Kutgün’ün (K-28) yönetimindeki PU 125 plakalı aracın sağ arka kısmına çarptı. Çarpmanın etkisiyle kontrolsüzce ileriye savrulan PU 125 plakalı araç, cadde üzerinde Hamit Bedel Optik önlerinde park halinde bulunan RL 852 plakalı araca, RL852 plakalı araç geriye savrularak arkasında park halinde bulunan ML 473 plakalı araca, ML 473 plakalı araç ise RZ 444 plakalı araca çarptı.

Kaza sonucu yaralanan CS 803 plakalı aracın sürücüsü Murat Aydar, kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek, kafa travması ve kalp krizi  teşhisi ile yoğun bakım servisinde müşahede altına alındı.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108