Ortalığı birbirine kattı

banner37

Lefkoşa’da Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde aracının direksiyon hakimiyetini kaybeden alkollü sürücü, park halindeki araçlara ve servi ağaçlarına çarparak durabildi

Ortalığı birbirine kattı
banner87

Meyil AVCAN

Lefkoşa’da Bedrettin Demirel Caddesi’nde dün sabahın erken saatlerinde meydana gelen trafik kazasında toplamda dört otomobil hasar gördü, üç kişi yaralandı.

Alkollü ve süratli araç kullanımı nedeniyle meydana gelen trafik kazası sırasında yol kenarındaki aydınlatma direği ile ağaçlar da zarar gördü.

Bedrettin Demirel Caddesi’ni birbirine katan kaza, sabah saat 02.05’te, 155 promil alkol tesiri altında olan 34 yaşındaki Metin İnan’ın MB 624 plakalı aracın direksiyonunun başına geçmesi sonucu meydana geldi.

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre, 155 promil alkollü içki tesiri altında olan Metin İnan, MB 624 plakalı aracıyla Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde güney istikametine dikkatsizce, aşırı süratli ve tehlikeli bir şekilde seyrederken, Merkez Komutanlığı önüne geldiğinde aracının direksiyon hakimiyetini kaybetti ve yol kenarında park halinde bulunan NY 398 plakalı araca çarptı. NY 398 plakalı araç da savrularak arkasında park halinde bulunan GM 560 plakalı araca çarptı.

Çarpmanın etkisi ile geriye doğru savrulan GM 560 plakalı araç ise önce sol arka yan kısmı ile yolun solunda kaldırım üzerinde bulunan KIB-TEK’e ait 24 numaralı ahşap elektrik direğine, ardından ise gerisinde park halindeki HE 39 plakalı araca çarptı.

Metin İnan’ın yönetimindeki MB 624 plakalı araç ise NY 398 plakalı araca çarptıktan sonra kontrolsüz bir şekilde yolun sağına doğru savrularak, yolun sağında kaldırım üzerinde 5 metre aralıklı bir şekilde bulunan 2 adet servi ağacına çarptıktan sonra yolun sağ şeridi içerisinde kontrolsüz bir şekilde savrulmaya devam edip ön kısmı Güney Batı istikametine bakar bir şekilde sağ şerit içerisinde durabildi.

Kaza sonucu yaralanan Metin İnan ve aynı araçta yolcu olarak bulunan 21 yaşındaki Saadet Özçelik ile 22 yaşındaki Zeynep Deniz ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak müşahede altına alındı.

Olay sonrası, kaza yerine gelen Lefkoşa İtfaiye ekipleri araçlardan dökülen yakıtın, başka kazalara yol açmaması için yola toprak atarken, polis de bölgede güvenlik önlemi aldı.

Fotoğraflar: Erol KANLIADA

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER