banner6

Polis ve zabıtalar birlikte trafiği düzenledi

banner37

Lefkoşa Polis Müdürlüğü ile Lefkoşa Türk Belediyesi Zabıta ve Trafik Şubesi, Lefkoşa trafiğini rahatlatmak için ortak çalışma yaptı.

Polis ve zabıtalar birlikte trafiği düzenledi
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Lefkoşa Polis Müdürlüğü ve Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Zabıta ve Trafik Şubesi, dün Lefkoşa sokaklarında birlikte çalışarak trafik güvenliğini sağladı.

Polis ve zabıtalar, yanlış yere park edilen araçların çekilmesini sağladı ve öğrencilerin yolun karşısına geçişine yardım etti.

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan LTB Zabıta ve Trafik Şubesi Amiri Türkay Klermo, yapılan çalışma hakkında bilgi verdi.

Klermo, belediyenin trafik şubesiyle, polisin sık sık bu gibi işbirlikleri yaptığını ve hedefin Lefkoşa trafiğini rahatlatmak olduğunu anlattı.

“Polis ve zabıtalar öcü olarak görülüyor”

Özellikle trafik polislerinin ve zabıtaların, halk tarafından öcü olarak görüldüğünü kaydeden Klermo, halkta polis ve zabıtaların para toplamak için çalıştığı gibi yanlış bir algı oluştuğunu belirtti.

Klermo, ancak polisin de zabıtanın da halk için çalıştığını söyleyerek, vatandaşın gözündeki bu yanlış imajın silinmesini istedi.

“Trafikte yapılan hatalar, ölümcül hatalardır”

Trafikte yapılan en ufak bir hatanın bile ölümcül olabileceğine değinen Klermo şu şekilde konuştu:

“Yanlış yapılan bir park, ambulansın geçişini engelleyebilir ve ambulans kritik durumdaki hastaya yetişemezse sonucu çok ağır olabilir. Bu nedenle trafikte çok daha hassas davranmalıyız. Birbirimize saygı duymalıyız. Eğer böyle olursa sorunlar çok daha rahat aşılır.”

“Ceza yerine, yasemin bırakalım”

Herkesin trafik kurallarına uyması durumunda zabıtaların araçların camına ceza raporu yerine, yasemin bırakacağını kaydeden Klermo şu ifadeleri kullandı:

“Bizim çalışma kolumuz her branşta. Zabıtalar, festivallerde de halkın rahat bir şekilde eğlenmesi için polislerle birlikte çalışıyor. Zabıta ve polisler sadece ceza kesen kişiler olarak algılanmamalı. Biz de trafikte her şeyin yolunda olmasını istiyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 14:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104