banner6

Polisten sıkı denetim

banner37

Polis Genel Müdürlüğü, Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele’de önceki akşam asayiş ve trafik denetimi gerçekleştirdi. Polis ekipleri, kumarhane, gece kulübü, pansiyon ve yatı evlerini tek tek kontrol etti; trafikte ise, sürücülerin belgelerine bakıp, arabaları didik didik aradı

Polisten sıkı denetim
banner151

Erol KANLIADA

Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele Polis Müdürlükleri, önceki akşam asayiş ve trafik denetimi yaptı.

Polis ekipleri, kumarhane, gece kulübü, pansiyon ve yatı evlerini tek tek kontrol etti.

5 ilçede gerçekleştirilen sıkı denetimler sonucunda, ülkemizde kaçak olduğu tespit edilen 10 kişi tutuklandı, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan 37 kişi hakkında da ileri işleme gidildi.

Toplam 2 bin 46 aracın kontrol edildiği denetimlerde, 418 sürücüye ceza yazıldı, 5 araç trafikten men edildi.

Lefkoşa’da polis 4

koldan denetimdeydi

Lefkoşa Polis Müdürlüğü, ilçe sınırlarında çok geniş denetim yaptı. Aynı anda farklı bölgelerde denetime çıkan polis, kuş uçurtmadı.

Lefkoşa’da faaliyet gösteren kumarhane, gece kulübü, pansiyon ve yatı evlerini kontrol eden polis, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 13 kişi tespit ederek aleyhlerinde yasal işlem başlattı. KKTC’de izinsiz ikamet ettiği tespit edilen 10 kişi tutuklanarak hakkında yasal işleme gidildi. Gece kulüplerinde yapılan kontrollerde ise herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

Trafik ekipleri ise 426 araç kontrol etti, 92 sürücüye ceza kesildi, 2 araç ise trafikten men edildi.

Park ve bahçeler denetlendi

Lefkoşa Polis Müdürlüğü, sorumluluk sahası içerisinde gerçekleştirilen asayiş ve trafik operasyonunda özellikle Gönyeli Yenikent, Hamitköy, Küçük Kaymaklı, Surlariçi ve Dereboyu bölgelerindeki halkın giriş yaptığı park ve bahçelerin kontrolünü gerçekleştirdi.

Polis, yine bu bölgelerde alkollü içki satışı yapan yerlerin 7'sinin ruhsatlarını kontrol etti ve herhangi bir olumsuzluk olmadığını belirledi.

Ayrıca Lefkoşa genelinde faaliyet gösteren içki içilen yerlerin izinleri de kontrol edildi.

Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirler ile ilgili olarak da işletmelerde denetimler gerçekleştirildi.

Yapılan kontrollerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Suriçi’nde10 kaçak

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis ekibi, Lefkoşa-Surlariçi bölgesinde yer alan pansiyon, yatı evi ve kahvehanelerden açık olanları da kontrol etti.

8 adet pansiyonda yapılan kontrollerde 7 kişinin yasal ikamet izninin bulunmadığı tespit edilerek, tutuklandı.

Yine Lefkoşa’da Cürümleri Önleme Şubesi tarafından Lefkoşa'da faaliyet gösteren üç kumarhanede yapılan denetimde, toplam 13 kişinin yasadışı olarak kumarhanede bulunduğu tespit edildi.

Gece kulüplerinde

olumsuzluk yok

Lefkoşa sınırları içerisindeki Alayköy ve Değirmenlik bölgelerinde faaliyet gösteren 12 gece kulübünün rutin kontrollerinin yanında, Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde kapalı olup olmadıkları kontrol edildi. Bu denetimde de herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı belirtildi.

Lefkoşa’ya bağlı köylerdeki

işletmeler de denetlendi

Demirhan Karakolu, sorumluluk alanı dahilindeki Düzova ve Dilekkaya, ağıllar bölgesi, Demirhan ve Değirmenlik bölgesinde faaliyet gösteren iş yerleri, alkollü içki satan yerlerin ruhsatları, yatı evleri ve Haspolat Sanayi Bölgesi'ndeki işçi yatı evlerini kontrol etti.

Denetimlerde bir kişinin yasal ikamet izninin bulunmadığı tespit edilip tutuklandı. Ayrıca yapılan trafik denetimlerinde 2 araç sürücü hakkında cezai işlem başlatıldı.

Alayköy Karakolu tarafından, sorumluluk alanı dahilindeki alkollü içki satan yerler ile Alayköy Sanayi Bölgesi, Alayköy içi ve Alayköy ağıllar bölgesinde toplam 14 adet pansiyon ve yatı evinde gerçekleştirilen kontrolde 2 kişinin yasal ikamet izninin bulunmadığı tespit edilerek tutuklandı. Ayrıca yapılan trafik kontrollerinde 9 araç sürücüsü hakkında cezai işlem başlatıldığı kaydedildi.

Gazimağusa’da 138 sürücüye ceza

Gazimağusa’da kontrol edilen bahis evi ve gece kulüplerinde,  herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

Kumarhanelerde yapılan kontrolde ise kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 11 kişi tespit edildi.

Trafik ekipleri ise 650 araç kontrol etti, suç işlediği tespit edilen 138 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi, 2 araç trafikten men edildi.

Girne’de kumarhanede bulunmaları

yasak 11 kişiye yasal işlem

Girne’de faaliyet gösteren bar, kahvehane, disko ve gece kulüpleri kontrol edildi, herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi. Kumarhanelerde yapılan kontrolde ise kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 11 kişi tespit edildi.

Trafikte ise 335 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 67 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi, bir araç sürücüsünün aracı içerisinde tecavüz-i alet tasarruf ettiği tespit edildi. Şahıs aleyhinde yasal işleme gidildi.

Güzelyurt’ta 40 araç

sürücüsü rapor edildi

Güzelyurt’ta faaliyet gösteren bet ofisleri, alkollü içki satışı yapılan yerler, gece kulüpleri ve kahvehanelerde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

Trafikte ise 410 araç kontrol edildi, trafik suçu işlediği tespit edilen 40 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi, 1 araç trafikten men edildi.

İskele’de 225 araç denetlendi

İskele’de kumarhanelerde yapılan kontrollerde, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan 2 kişi tespit edildi.

Trafikte de 225 araç kontrol edildi, trafik suçu işlediği tespit edilen 81 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 09:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysegul
Aysegul - 9 ay Önce

Polis ekiplerimizle teşekkürler haberleri okuyunca çok mutlu oldum hız ihlari yapanları ve korna calanlarada mudahele edilsin sizden ricam çok teşekkürler başarılar dilerim

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110