Saatler sonra tespit edildi

banner37

Lefkoşa’da polis aracına çarptıktan sonra yoluna devam edip trafik ışıklarında başka bir araçla daha çarpıştı, ardından arkasına dahi bakmadan olay yerinden kaçtı

Saatler sonra tespit edildi
banner90
banner99

Erol KANLIADA

Başkent Lefkoşa’da, önceki gece, polis aracına çarptıktan sonra yoluna devam eden ardından trafik ışıklarında kırmızı ışık ihlali yapıp başka bir araçla daha çarpışan Murat Çepik yönetiminde JN 005 plakalı araç, olay yerinden kaçtı, saatler sonra tespit edildi. Sürücü aleyhinde yasal işlem yapıldı.

Şans eseri herhangi bir yaralanmanın olmadığı kazada büyük çapta hasar meydana geldi.

Bu arada, sürücünün neden polisin dur emrine dahi uymayarak olay yerinden ise kaçtığı bilinmiyor.

Çarptı, arkasına bakmadan kaçtı

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre kaza, önceki gece 23.50’de meydana geldi.

Lefkoşa’da Park Sokak boyunca JN 005 plakalı salon aracı Kemal Aksay Caddesi’ne doğru kullanan Murat Çepik (E-30), seyretmekte olduğu yolun sonuna kavşağa geldiğinde kavşakta durmadan dikkatsiz bir şekilde anayola giriş yapması sonucu o esnada cadde üzerinde seyreden polis aracına çarptı.

JN 005 plakalı araç sürücüsü, polis aracına çarptıktan sonra kaza yerinde durmadan yoluna devam ederek Altınbaş trafik ışıklarına geldiğinde tarafında kırmızı ışık yandığı halde durmayıp yoluna devam etmesi sonucu o esnada sağından Dr Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde seyreden ve tarafında yeşil ışık yandığı için düz yoluna devam eden Müslüm Zidanoğulları (E-25) yönetimindeki LS 937 plakalı salon aracın önünü tıkaması sonucu çarpıştılar.

Kaza sonrası JN 005 plakalı araç sürücüsü kaza yerine gelen polis ekibinin kendisine yapılan dur emrine uymayarak kaza yerinden tekrardan durmadan ayrıldı.

Aynı gün tespit edilen sürücü hakkında yasal işlem yapıldı.

Polisin kazayla ilgili soruşturması sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75