banner6

Suçu karısının üstüne yıkmaya çalıştı

banner37

35 yaşındaki sürücü, alkol tesiri altında otomobiliyle sokak arasında seyrederken park halindeki araca çarptı. Polise aracın sürücüsünün eşi olduğunu söyleyen Bulgaristan uyruklu D.S, yalanını polise yutturamadı.

Suçu karısının üstüne yıkmaya çalıştı
banner151 banner143

Mehmet KARA

Başkent Lefkoşa’da, geçtiğimiz salı günü sabahın erken saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 35 yaşındaki sürücü, alkol tesiri altında otomobiliyle sokak arasında seyrederken park halindeki araca çarptı. Bulgaristan uyruklu sürücü D.S, polise aracın sürücüsünün eşi olduğunu söylerken, polisin titiz çalışması gerçeği ortaya çıkardı.

Trafik tahkikat şubesi ekibi 14 saat süren tahkikatının ardından şoförlerin yer değiştirdiği anlaşıldı.

İddiaya göre, kaza günü aracı kendisinin kullandığını itiraf eden sürücü D.S’nin (35), 193 promil alkol tesiri altında olduğu için eşiyle yer değiştirdiği ortaya çıktı.

Olay nasıl olmuştu?

Lefkoşa’da, 23 Mayıs sabah saat 04.00 sıralarında meydana gelen kazada sürücü M.S’nin (36), yönetimindeki GL 120 plakalı otomobili ile sokak arasında seyrederken aracının kontrolünü kaybettiği ve park halindeki başka bir araca çarptığı belirtilmişti.

Kaza ihbarı üzerine olay yerine giden Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube ekibi, kaza mahallinde detaylı incelemelerde bulunmuştu.

Sürücü ile araçta yolcu olarak bulunan karı-kocanın davranışlarından şüphelenen trafik polisi, kazanın yaşandığı saatlerde hem sürücüye, hem de araçta yolcu olarak bulunan kocasına alkol testi yapmıştı.

Soruşturmayı derinleştiren Trafik Şube'de görevli deneyimli Tahkikat Amiri Mehmet Özatılgan ve ekibi, 14 saatlik bir çalışmanın ardından meseleyi aydınlattı ve sürücünün M.S isimli kadın değil, D.S isimli adam olduğunu ortaya çıkardı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 11:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104