Sürücüler isyan ediyor!

banner37

Gazimağusa’da, Maraş Bölgesi’ndeki Deniz Piyade Caddesi’nin, yaklaşık 2 hafta önce kazılan yoluna asfalt dökülmemesi büyük sorunlara neden oldu. Yağışların ardından yol çukurlarla doldu

Sürücüler isyan ediyor!

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da, Maraş Bölgesi’ndeki Deniz Piyade Caddesi’nin, yaklaşık 2 hafta önce kazılan asfaltı, aşırı yağışların da ardından çukurlarla doldu. Çukurlarla dolan yol, adeta çamur deryasına dönüştü. Bu durum vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Devasa çukurlarla dolan yolda, araç sürücüleri, oldukça zor anlar yaşıyor. Özellikle de sabahları, çukurlar arasında yavaş bir şekilde ilerlemek zorunda kalan araçlar, trafikte uzun kuyruklar oluşturuyor.

Gazimağusa Belediyesi yetkilileri, yolun asfaltının yağışlar nedeniyle dökülemediğini, ancak bugün, yeniden asfaltlanacağını söyledi.

2 haftadır asfaltlanmadı

Gazetemiz KIBRIS’ı arayarak şikâyette bulunan bir vatandaş, söz konusu yolun yaklaşık 2 hafta önce kemirildiğini ancak asfaltlanmadığını söyledi.

Vatandaş, çok yoğun olan yolun yağmurlarla birlikte dev çukurlarla dolduğunu kaydetti. Çukurlarla birlikte yolun çamur gölüne döndüğünü anlatan vatandaş, özellikle de sabahları trafiğin yoğun olduğu anlarda sürücülerin büyük zorluk yaşadıklarını dile getirdi.

Söz konusu vatandaş, yol yapılacaksa bunun yaz aylarında yapılması gerektiğini savundu.

Eryaşar: Yağmur başlayınca durdu

Gazimağusa Belediyesi Proje Sorumlusu Abide Başman Eryaşar, yıllardır, söz konusu yolun çok kötü durumda olduğunu söyledi.

Abide Başman Eryaşar, yeni bir proje kapsamında yolun kemirildiğini ve yağmur yağmaya başlayınca da işlerin durduğunu kaydetti. Alt yapı çalışmalarının son hızıyla devam ettiğini ifade eden Eryaşar, yolun asfaltının yağmur nedeniyle dün dökülemediğini ancak bugün döküleceğini açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER