Tam bir keşmekeş yaşandı

banner37

Hamitköy-Haspolat arasındaki güzergahta 2 ayrı kazada 5 araç hasar gördü, trafik akışı kazalar nedeniyle durdu. Yolda seyretmek, neredeyse imkânsız hale geldi. Kilometrelerce uzanan trafik kuyruğu, bitmek bilmedi.

banner87
Tam bir keşmekeş yaşandı
banner90
banner99

Mehmet KARA

Lefkoşa-Gazimağusa anayolu, Hocaoğlu Petrol istasyonu yakınlarında, dün akşamüzeri meydana gelen 2 ayrı kazada 5 araç hasar gördü. Şans eseri herhangi bir yaralanmanın olmadığı kazalar, hasarla atlatıldı.

Kazalar nedeniyle Hamitköy-Haspolat arasındaki güzergâhta trafik akışı durdu.

KIBRIS Medya Grubu Tesisleri önündeki trafik ışıklarından Haspolat Çemberi’ne doğru araç kuyruğu oluştu. Yolda seyretmek, neredeyse imkânsız hale geldi. Kilometrelerce uzanan trafik kuyruğu, bitmek bilmedi.

 

Sürücüler isyan etti

İçinden çıkılmaz hale gelen trafik keşmekeşi, sürücüleri çileden çıkardı.

Zamana karşı yarışan ve vakalara yetişmeye çalışan ambulanslar da, yoğun trafikten nasibini aldı ve bir süre trafikte mahsur kaldı.

Dumlupınar bölgesi ile Hamitköy arasındaki güzergâhta da benzer görüntüler yaşandı.

Sürücüler, yoğun trafik nedeniyle yolda milim milim ilerledi.

Dakikalarca trafikte mahsur kalan sürücüler, korna çalarak yaşananlara isyan etti.

İhbar üzerine Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube ekibi, kaza mahalline gitti.

Polis ekibinin olay yerinde yaptığı incelemelerin ardından kazalı araçlar kaldırıldı, ardından trafik bir süre sonra normal seyrine döndü.

 

10 dakikalık mesafe 40 dakika sürdü

Yaşananlara isyan eden vatandaşlar, bu tür küçük çaplı kazaların sürücüler arasında çözülmesini sağlayacak bir sistemin getirilmesini istedi.

10 dakikalık mesafeyi 40 dakikada almak zorunda kaldıklarını dile getiren vatandaşlar, yoğunluk nedeniyle iki şeritli yolun üç şeride çıktığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108