Tedbirsiz tamirat eziyete dönüştü

banner37

Hamitköy ile Haspolat arasındaki yolda başlatılan tamirat çalışmaları, vatandaşlar için işkenceye dönüştü. Trafiğin en yoğun olduğu saatlerde yapılan çalışma nedeniyle sürücüler, normalde 10 dakikada gittikleri mesafeye ancak 2 saatte vardı

banner87
Tedbirsiz tamirat eziyete dönüştü
banner90
banner99

Lefkoşa-Mağusa anayolu üzerinde Hamitköy-Haspolat arasındaki yolda, onarım çalışmaları başlatıldı.

Çukurlarla dolu, birçok yeri çökmüş olan asfaltta yapılan çalışma ne yazık ki yaşanan trafik işkencesi nedeniyle, memnuniyetle karşılanamadı bile.

Hamitköy çemberinden Mağusa istikametine doğru tek şeritten verilen trafikte, adım adım ilerlemek zorunda kalan sürücüler, normalde 10 dakikada gittikleri mesafeyi dün 2 saatte tamamladı.

Vatandaşlar, Hamitköy çemberinden başlayan kaosun, herkesi canından bezirdiğini söyledi.

Hamitköy çemberinde araçlar kördüğüm oldu

Trafik sıkışıklığı Hamitköy çemberinden başladı.

Hamitköy’den, Atatürk Öğretmen Akademisi’nden ve Lefkoşa’dan olmak üzere 3 yerden Mağusa yönüne çıkış yapan sürücüler, kendilerini bir anda keşmekeşin içinde buldu.

Henüz Hamitköy’ü geçemeden bir anda uzun araç kuyruğuna takılan sürücülerden bazıları farklı yönlere gitmek istedi ancak çembere üç taraftan giriş yapan araçlar, resmen kördüğüm oldu.

Trafikte yaşanan kaos nedeniyle vatandaşların sabrı da taştı ve kısa aralıklarla gerginlikler yaşandı, korna sesleri hiç susmadı.

Vatandaşlar: Bu işler gece yapılır

Duruma öfkelenen vatandaşlar ise, isyan etti.

Vatandaşlar, “Dünyanın hiçbir yerinde anayollarda yapılan tamirat çalışmaları gündüz saatlerinde yapılmıyor. Trafiğin en yoğun olduğu saatleri, trafiğin en çok olduğu Lefkoşa-Mağusa anayolunda mesai başlangıç ve bitiş saatine de denk gelen zaman diliminde böyle bir çalışmanın yapılması işkenceden başka bir şey değil” dedi.

Hamitköy çemberine polis görevlendirilerek kaosun yaşanmasının engellenebileceğini ifade eden vatandaşlar, trafik ışıklarından Mağusa yönüne gitmeyecek araçların geçişinin kolaylaştırılması gerektiğini belirtti.

Aynı işkence bugün de sürecek

   Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan dün yapılan açıklamada, sürücülere, çalışmalar nedeniyle oluşabilecek trafik sıkışıklığını hesaba katarak, trafiğe çıkmaları gerektiği hatırlatıldı ve yolu kullanacak sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları istendi.
   Öte yandan Polis Basın Subaylığı da sürücüleri uyararak, Hamitköy çemberi ile Haspolat çemberi arasındaki yolda dün başlayan ve bugün de devam edecek bakım çalışmaları yapılacağından Gazimağusa'ya gidiş yönünde trafiğin tek şeritten verildiğini duyurdu. Açıklamada, bu güzergâhı kullanacak sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmeleri, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerektiği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75