banner6

TIR'daki arıza kaza getirdi

banner37

Lefkoşa’dan Gazimağusa yönüne doğru giden Ahmet Taşkıran’ın yönetimindeki LC 109 plakalı TIR’ın hava hortumu patlayınca tekerlekleri kilitlendi ve aniden yol ortasında durdu. LR 144 plakalı kamyon ile arkasında seyreden Ümit Şengül TIR’a çarpmamak için direksiyonu kırınca, bu kez kamyonet ile yan şeritte giden Kıymet Özyaşar’ın yönetimindeki MB 481 plakalı araç çarpıştı. Refüje düşen MB 481 plakalı aracın sürücüsü Özyaşar hafif yaralandı.

TIR'daki arıza kaza getirdi
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Aslanköy kavşağı yakınlarında, dün öğle saatlerinde seyir halindeki bir TIR’ın fren sisteminde meydana gelen bir arıza, trafik kazasına sebep oldu. Aniden duran TIR’a çarpmamak için dümeni kırılan kamyon ile yan şeritte seyreden salon araç çarpıştı. Kazada bir kişi yaralandı.

Kazasız gün geçmeyen ülkede, arıza sonucu aniden duran TIR’ın arkasında seyreden ve kazaya karışan kamyonun sürücüsü Ümit Şengül, kaza anını anlattı ve “ölümden döndük” diyerek, yaşadıklarını anlattı.

Ümit Şengül, kamyonuyla TIR’ın arkasında Lefkoşa istikametinden Turunçlu istikametine doğru seyrettiğini ifade edip, “TIR aniden önümde durdu, çarpmamak için dümeni sağa kırdım. O esnada, aynı şeridin sağından gelip bizi geçmeye çalışan araç, kullandığım kamyona çarptı ve refüje düştü. Aracımı yol kenarına çektim ve konu araç sürücüsüne yardıma koştum. Ambulansı aradık. Ben dümeni kırmasaydım, TIR’a çarpıp, ezim ezim olacaktık. Büyük bir facia atlattık, şükürler olsun” dedi.

Öte yandan kaza sonucu aracında büyük maddi hasar meydana gelen ve refüje düşen MB 481 plakalı otomobilin sürücüsü Kıymet Özyaşar da hafif yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Özyaşar’ın durumunun iyi olduğu belirtildi.

Korkutan kaza

Kaza saat 14.00’te, Aslanköy kavşağı yakınlarında meydana geldi. Ahmet Taşkıran’ın yönetimindeki LC 109 plakalı TIR araç, seyir halindeyken tekerleklerinin kilitlenmesi sonucu aniden yol içerisinde durdu.

TIR’ın arkasında LR 144 plakalı kamyonuyla ilerleyen Ümit Şengül, TIR’a çarpmamak için dümeni kırınca, bu kez de yan şeritte giden Kıymet Özyaşaşar’ın yönetimindeki MB 481 plakalı araçla çarpıştı. MB 481 plakalı araç yoldan çıkarak orta refüje düştü.

Bu arada, LR 144 plakalı kamyonun arkasında yüklü bulunan hırdavat malzemelerinin bir kısmı yola düştü. Vatandaşlar, ilk anda yola düşen hırdavat malzemelerinin kazaya neden olduğunu düşündü ancak gerçek daha sonra ortaya çıktı.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 13:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104