banner6

Torunları kazanın olduğu yerden geçerken 'dede' diye el sallıyor

banner37

Son bir yılda meydana gelen birçok ölümlü kazayla ilgili davalar karara bağlanırken, 27 Haziran 2016’da meydana gelen ve Şah Hüseyin Erdem'in yaşamını yitirmesine neden olan kazanın davasının görüşülmesine hâlâ başlanamadı. Eşi Cemile Erdem ise bu geç kalmışlığa isyan etti.

Torunları kazanın olduğu yerden geçerken 'dede' diye el sallıyor
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Eşi Şah Hüseyin Erdem'i 27 Haziran 2016’da elim bir trafik kazasında kaybeden Cemile Erdem, kazaya neden olan sürücünün mahkeme huzuruna çıkarılmasını ve ceza almasını dört gözle bekliyor. Ancak aradan yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen kazaya sebep olan sürücü ne yargılandı ne de ceza aldı.

“O cezasını çekmeden bana rahat yüzü yok” diyen Cemile Erdem, kocasına karşı son görevini yerine getiremediğini düşünüyor.

Eşinin yaşamını yitirdiği kazanın ardından meydana gelen birçok ölümlü kazada suçlu bulunanların cezasını aldığından söz eden Erdem, “Neden bu davayı görüşmekten kaçıyorlar?” diye sordu.

Erdem ayrıca kaza yerini ve kazaya neden olan sürücüyü sık sık gördüğüne işaret ederek, bunun da acısını iki katına çıkardığını anlattı.

Her gün o yoldan geçmek zorunda

İşyerinin Güzelyurt-Lefkoşa anayolu üzerinde olması nedeniyle kazanın meydana geldiği çemberden geçmek zorunda kalan Erdem, neredeyse her gün o acı günü tekrar yaşıyor.

Erdem'in içini rahatlatacak tek şey ise kazaya sebebiyet veren yani çemberde beklerken eşinin aracına çarparak ölümüne neden olan sürücünün cezasını alması.

O acı günü anlattı

Acılı eş Cemile Erdem, gözyaşları içinde eşini kaybettiği o acı günü anlattı. O gün Türkiye'de stajda olan kızının kendisinden para istediğini kaydeden Erdem, ona para göndermek için iş yerinden çıktığında trafikte bir boşluk gördüğünü ve akabinde de ambulans seslerini duyduğunu belirtti.

Para göndermek için Gönyeli Çemberi'ne doğru olan yolda bulunan bir bankaya gittiğini söyleyen Erdem şöyle konuştu:

“Ambulans seslerini duyduğumda panik oldum. Kızım Duygu da iş yerimden benimle birlikte çıkmıştı. Hemen onu aradım ve evinde olduğunu öğrendim. Kocamı ise işyerinde diye biliyordum... Diğer kızım da zaten Türkiye'deydi. Ancak içim rahat değildi. O yolu kullanan arkadaşlarımı aradım. Hiç biri değildi. Ardından eski damadım beni aradı ve “Panik olma. Kayınbabam kaza geçirdi” dedi. Hemen hastaneye gittim.”

“Öldüğünü bilmiyordum”

Hastaneye gider gitmez hemen acil servisten içeri girdiğinden söz eden Erdem, eşiyle görüşmek istediğini söyledi.

Ancak kimsenin o anda kendisine cevap vermediğini ve kendisini dışarı almak istediklerini kaydeden Cemile Erdem, daha sonra durumu öğrendiğini belirtti.

Eşinin karıncayı bile incitmeyen bir insan olduğunu belirten Cemile Erden, bir anısını şöyle anlattı:

“Hüseyin bir gün bahçeyi temizlemeye çıktı. Temizlik bitti, dışarı çıktım. Baktım bazı yerlerde toprak yığınları duruyor. Bunları neden süpürmediğini sordum. O da bana karınca yuvaları olup onlara zarar vermek istemediğini söyledi. Eşim karıncayı bile incitmezdi. Ailesine çok düşkündü. Kızları hasta olduğunda başlarında beklerdi”.

Cemile Erdem, eşi Hüseyin Erdem'in henüz 6 aylıkken babasını kaybettiğini söyledi, kızları ve torunlarının aynı durumu yaşamasını istemediğini anlattı.

Kızının eşinden ayrıldığından söz eden Cemile Erdem, Hüseyin Erdem'in torunlarına baba eksikliğini hissettirmemek için elinden geleni ardına koymadığını belirtti.

“Her gün mezarlığa gidiyoruz”

Hemen her gün mezarlığa giderek eşi Şah Hüseyin Erdem için dua okuduklarını söyleyen Cemile Erdem, torunlarının ise toprağı öpüp, kulağını toprağa dayadığını anlattı.

Erdem ayrıca, kazanın olduğu yerden geçerken de torunlarının "dede" diyerek el salladığını belirtti.

Kardeşini de trafik kazasında kaybetmişti

Kardeşini de Adana'da bir trafik kazasında kaybettiğini kaydeden Cemile Erdem, “sevdiklerimi trafik kazasında kaybetmek benim kaderim mi” diyerek isyan etti.

Erdem, Adana'da kaldıkları zaman kardeşinin evlerine geldiğini ve bisikletini alıp kaldırımda bisiklet sürdüğü bir gün bir minibüsün çarpması sonucu yaşamını yitirdiğini anımsattı.

Cemile Erdem, kazanın yıl dönümü olan 27 Haziran Salı günü saat 16.30'da, eşi için kazanın olduğu yerde bir anma töreni düzenleyeceklerini anlattı.

Bunun hem bir anma, hem de bir protesto olacağını belirten Erdem, o çemberi karanfillerle donatacaklarını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 08:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104