Trafik güvenliği yok

banner37

Güzelyurt-Lefke anayolundaki çalışmalar durdu, yol yarım kaldı… Ne aydınlatma ne de uyarı levhasının bulunduğu yolda, gece hiçbir şey görülmüyor

Trafik güvenliği yok
banner8

Güren TİLKİ

Güzelyurt ve Lefkelilerin merakla beklediği çift şeritli yol projesi yarım kaldı. Trafik güvenliğini tehdit eden yolda, ne bir aydınlatma ne bir uyarı levhası var.

Bir buçuk yıl önce Ulaştırma eski Bakanı Kemal Dürüst tarafından açılacağı müjdelenen yol, istimlak ve ilgili firmanın iflası nedeniyle henüz tamamlanamadı.

Yeni hükümetin, yol projesini hızlandırması halinde yolun ancak Güzelyurt Çevre Yolu’ndan Doğancı çemberine kadar olan kısmının bir ay içerisinde tamamlanabileceği bildirildi.

Özçınar: Trafik güvenliği konusunda sıkıntı var

banner134
Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Akçay-Güzelyurt ve Güzelyurt-Bostancı arasındaki yol çalışmasından dolayı, iki yıla aşkındır trafik güvenliği açısından büyük sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

Özellikle Güzelyurt-Bostancı arasındaki yolda Güney Kıbrıs’tan Bostancı Sınır Kapısı’ndan geçen Rumlar ve yaklaşık 5 bin kişinin kullandığı yolun yağmurlu günlerde su birikintilerine sebep olduğunu güvenlik açısından yolun acilen ışıklandırılması gerektiğini belirten Özçınar, bugünden itibaren Ulaştırma Bakanlığı’na bu konuda bir yazı gönderileceğini söyledi.

Maliyet 36 milyon TL

Güzelyurt-Lefke çift şeritli anayolu için 4 Eylül 2012’de ihaleye çıkıldı ve 2013 yılında çalışmalar başladı.

Güzelyurt Çevre Yolu’ndan Gemikonağı’na kadar olan çalışma 17.5 kilometreyi içeriyor. Bugüne kadar yolun 10 kilometrelik bölümü yapıldı. Güzelyurt-Lefke arasındaki yol yaklaşık dört buçuk yıldır halen bitirilmedi.

Projenin maliyeti ise 36 milyon TL.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75