banner6

Ülkede bir ilke imza attı

banner37

Gerçek Tilki Şoför Okulu, ileri teknolojili tam donanımlı yeni binasıyla dün hizmete girdi.

Ülkede bir ilke imza attı
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Ülkemizde 20 yıldır şoför okulu sektöründe önemli işlere imza atan Gerçek Tilki Şoför Okulu’nun ileri teknolojili ilk ve tam donanımlı dershanesi, Lefkoşa Yenişehir’de dün, KKTC Başbakan’ı Hüseyin Özgürgün tarafından hizmete açıldı. Başbakan Özgürgün yanında, KKTC 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve bazı bakanlar ile milletvekilleri de açılışa katıldı.

Açılışta konuşan Gerçek Tilki Şoför Okulu Direktörü Barış Tilki, ülkenin en büyük problemlerinden birinin trafik kazaları olduğuna dikkat çekti. Her bir ölümlü kaza haberinde, birçok insan gibi yüreğinin sızladığını kaydeden Tilki, yeniliklerle dolu şoför okulunda bir ilke imza attıklarını kaydetti. Milli Eğitim Bakanlığı’na kayıtlı tek trafik eğitimi veren şoför okulu olmanın gururu taşıdıklarını belirten Tilki, lise öğrencilerine burada ücretsiz trafik eğitimi vereceklerini vurguladı. Tilki ayrıca, Vakıflar İradesi’ne ait bu binada hizmet verme şansını kendilerine veren, Başbakan Hüseyin Özgürgün ve Vakıflar İdaresi’ne de teşekkür etti.

Tilki’ye başarı dilediler

Açılışta kısa birer konuşma yapan 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Başbakan Hüseyin Özgürgün de Barış Tilki’ye başarı diledi. Eroğlu, ülkedeki trafik kazalarının ciddi bir durum olduğuna dikkat çekerek, ülkemizde bu tarz bir okula ve eğitim yerine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Özgürgün de uzun yıllardır şoför okulu sektöründe bir marka olan Gerçek Tilki Şoför Okulu’nu, bir ilke imza attığı için tebrik etti.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 14:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104