Ülkede güzel şeyler de oluyor

banner37

Yıllardır her gelen hükümet “yapıldı”, “yapılacak”, “projesi hazırlanıyor” derken Gönyeli ve bölge halkının 40 yıllık özlemi olan yol nihayet tamamladı

Ülkede güzel şeyler de oluyor
banner8

Ali CANSU

40 yılı aşkın bir süredir yenilenmeyen, üzerinde derin çukurların yanında sürekli yapılan yamalardan dolayı asfalt olmaktan çıkan eski Girne yolu olarak da bilinen Gönyeli-Boğaz yolu nihayet yenilendi.

Geçtiğimiz haftalarda Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından açılışı yapılan ana yolda trafik güvenliğinin ön planda tutulduğu gözlemlendi.

Yol, kenarına konulan bariyerlerin yanı sıra trafik levhaları yerleştirilmiş, çizgileri de çizilmiş bir şekilde tamamen yenilenerek hizmete açıldı.

banner134
7,5 kilometre uzunluğunda, sekiz metre genişliğinde olan ve 5,5 milyon TL’ye tamamlanan yolda sürücüler artık çukura düşmemek için manevra yapmak, sık sık makiniste veya yıpranan lastiklerden dolayı lastikçilere gitmek zorunda kalmıyor.

Çevre halkı memnun

Yolu sürekli kullanan çevre sakinleri, yolun yapımı esnasında çok sıkıntı çektiklerini ancak yolun çok iyi yapıldığını ve artık çok memnun olduklarını belirtti.

KKTC’de bugüne kadar yapılan yolların en iyisi olduğunu da anlatan vatandaşlar, sürücülerden yolda kaza olmaması için araçlarını dikkatli ve yavaş kullanmalarını istedi.

Vatandaşlar, öncelikle Başbakan Hüseyin Özgürgün’e, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ile yolun yapımı için katkı koyanlara da teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75