Uzayan araç kuyruğu, çileye dönüştü

banner37

Ülkenin en işlek anayollarından biri olan Lefkoşa-Girne anayolunda, oto korkuluk, kutu menfez ve yamalama çalışmaları başlatıldı, mesai çıkış saatinde trafik sıkıştı

Uzayan araç kuyruğu, çileye dönüştü
banner90
banner99

ÇALIŞMA, 7 AY SÜRECEK… Lefkoşa-Girne anayolundaki çalışmalar nedeniyle dün öğleden sonra yaşanan trafik sıkışıklığı sürücülere zor anlar yaşatırken, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, yoldaki çalışmaların yol güvenliği için elzem olduğunu belirterek, bu çalışmanın 7 ay içerisinde tamamlanmasının hedeflendiğini açıkladı ve bu yolu kullanacak olan sürücülerin dikkatli olması uyarısında bulundu.

Ahmet UÇAR

   Ülkenin en işlek anayollarından biri olan ve sürekli bakımsızlığı nedeniyle eleştirilen Lefkoşa-Girne anayolunda dün itibarıyla oto korkuluk, kutu menfez ve yamalama çalışmaları başlatıldı.

   Mesai bitiş saatine denk gelen çalışmalar nedeniyle dün öğleden sonra Lefkoşa’dan Girne’ye giden şeritte yaşanan trafik sıkışıklığı sürücülere ve beraberlerindeki yolculara zor anlar yaşattı.

   “Bu çalışmaları, mesai başlangıç veya bitiş saati yerine daha uygun saatlerde yapsınlar. Sıcakta piştik” diye vatandaşlar tepki gösterirken, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, yoldaki çalışmaların yol güvenliği için elzem olduğunu belirterek, çalışmaların 7 ay içerisinde tamamlanmasının hedeflendiğini açıkladı.

   Bakanlıktan KIBRIS’a yapılan açıklamada, yolda oto korkuluk, kutu menfez yapımı ve yamalama çalışmalarının başlatıldığı bildirildi ve bu çalışmaların 7 ay içerisinde tamamlanmasının hedeflenildiği ifade edildi.

   Gerekli görüldüğü zamanlarda yolun belli kısımlarında trafiğin tek şeritten verileceği uyarısında bulunulan açıklamada, bu çalışmaların trafik sıkışıklığına yol açabildiğini, ancak yolun daha güvenli hale getirebilmek adına elzem olduğu belirtildi.

   Bakanlık, bu nedenle yolu kullanacak olan sürücülerin, yola çıkış saatlerini söz konusu duruma göre ayarlamalarını tavsiye etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75