Vatandaşların park yeri çilesi

banner37

Lefkoşa Otobüs Terminali’nde her pazar kurulan açık pazara giden vatandaşlar bölgede yeterli park yeri bulunmaması nedeniyle arabalarını yollara, kaldırımlara ve yaya geçitlerine park ediyor

banner87
Vatandaşların park yeri çilesi
banner90
banner99

HERKES MAĞDUR OLUYOR… Haftalık alışverişini yapmak için Lefkoşa Otobüs Terminali bölgesine giden vatandaşlar, yeterli araç park yeri olmadığı için bulabildikleri her yere araçlarını park ediyor. Kaldırımlar, yol kenarları, yaya geçitleri hatta yolun içine dahi araçların park edilmesi, hem alışverişe giden vatandaşları, hem yolu kullanan araç sahiplerini hem de yayaları mağdur ediyor.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa Otobüs Terminali’nde her hafta pazar günü kurulan açık pazara giden vatandaşlar, bölgede yeterli park yeri bulunmaması nedeniyle arabalarını gelişigüzel her yere park ediyor.

Araçlarını park edebilmek adına kural ihlali yapan vatandaşlar, kaldırımları, yolları ve yaya geçitlerini işgal ediyor.

Kişilerin özellikle yaya geçitlerine ve kaldırımlara araçlarını park etmesi sebebiyle, yaya geçidini ve kaldırımları kullanan yayalar büyük bir mağduriyet yaşıyor.

Yayalar ve otomobilleri bulunan vatandaşlar, “her hafta aynı durum yaşanıyor, trafik altüst oluyor ancak bunun önüne bir türlü geçilemiyor. Yetkililerden bu konuda bir girişimde bulunmasını istiyoruz. Çünkü gerek yürüyenler, gerek arabası olanlar mağdur oluyor” dedi.

Vatandaşlar, Küçük Kaymaklı bölgesinde yapımı devam eden Açık Pazar Yeri’nin biran önce bitirilmesini beklediklerini söylerken, orada da park yeri sorunu yaşanıp yaşanmayacağını merak ettiklerini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108