Yaralıların tedavisi sürüyor

banner37

Güzelyurt Girne anayolunda dün günün ilk saatlerinde meydana gelen kazada yaralanan 6 kişiden biri olan Mehmet Yüksel Geçmen’in durumunun ağır olduğu belirlendi

Yaralıların tedavisi sürüyor

Mustafa ÖZYAĞCI

Güzelyurt Girne anayolunda dün günün ilk saatlerinde meydana gelen ve birinin hayatını kaybettiği, 6 kişinin de yaralandığı kazada ağır yaralanan Mehmet Yüksel Geçmen’in (60) durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Dün saat 00.30 sıralarında iki aracın yüz yüze çarpışması sonucu meydana gelen kaza sonrası sağlık ekipleri tarafından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralıların tedavileri sürüyor.

Kazada, yaralanan 6 kişiden durumu iyi olan biri tedavisi ayakta yapıldıktan sonra taburcu edilirken, araçta sıkışmadan dolayı kemikleri kırılan ve göğüs kafesi ezilen Mehmet Yüksel Geçmen Kalp Damar Cerrahi Servisi’nde, muhtelif yerlerinde ezik ve kırıklar olan diğer 4 kişinin ise Ortopedi Servisi’nde tedavileri devam ediyor.

“Geçmen’in durumu ağır”

Kazada yaralananlarla ilgili KIBRIS’a konuşan Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, hastaların şu an için hastanede tedavilerinin devam ettiğini belirterek, kazada kemikleri kırılan ve göğüs kafesi ezilen Mehmet Yüksel Geçmen’in durumunun ağır olduğunu söyledi.

Dizdarlı, muhtelif yerlerinde kırık ve göğsünde ezilmeye bağlı “emboli” atma durumu bulunan Geçmen’in Kalp Damar Cerrahi Servisi’nde tedavi altına alındığını belirtti.

“6’ıncı şahıs bizde yok”

Başhekim Dizdarlı, muhtelif yerlerinde ezik ve kırık olan diğer 4 kişinin ise Ortopedi Servisi’nde tedavilerinin devam ettiğini, ancak 6’inci şahsın hastanede olmadığını, muhtemelen durumu iyi olduğundan dolayı tedavisinin ayakta yapıldıktan sonra taburcu edilmiş olabileceğini söyledi.

Dizdarlı, “şu an için hastanede tedavileri süren 5 kişi var. Ancak 6 şahıs bizde yok. Durumu ağır olan Geçmen’in kırık ve eziklere bağlı ‘emboli’ atabilir diye Kalp Damar Cerrahi Servisi’nde tedavi ediliyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER