Yine kaos!

banner37

Lefkoşa’da Fuar Alanı kavşağından Yılmazköy kavşağına kadar olan bölümde yapılan yol çalışması nedeniyle, Gönyeli çemberine geçiş kapatıldı, tüm araçlar hastane tarafına yönlendirildi. Mesai çıkış saatine denk gelen çalışma, vatandaşlara çile çektirdi

banner87
Yine kaos!
banner90
banner8

VATANDAŞLAR İSYANDA… Vatandaşlar, “Aynı sorunu daha önce Lefkoşa-Mağusa anayolunda yaşadık. Bu çile çekilecek gibi değil. Mesai başlangıç ve çıkış saatlerinde böyle bir işin yapılması doğru değil. Hastası var, yaşlısı var. Bu sıcakta herkes işinden çıkıp evine gitmek istiyor” dedi.

Karayolları Dairesi, ülkenin çeşitli bölgelerinde sürdürdüğü yol bakım ve onarım çalışmaları, Lefkoşa’da dün yine çileye dönüştü.

KKTC Fuar Alanı kavşağından Lefkoşa-Güzelyurt bölünmüş yolu üzerinde bulunan Yılmazköy kavşağına kadar olan bölümde yapılan çökme ve bozulmaların tamiri nedeniyle, Gönyeli çemberi araç trafiğe kapatıldı ve sürücüler, hastaneye giden kaçış yoluna yönlendirildi.

banner134
Mesai çıkış saatine denk gelen çalışma, hem fuar kavşağı yolunda hem de hastane önündeki yolda tam bir çileye dönüştü.

Uzun araç kuyruklarının oluştuğu yolda araçlarıyla milim milim ilerlemek zorunda kalan vatandaşlar, yaşadıkları trafik kaosu nedeniyle isyan etti. Ambulanslar dahi trafik sıkışıklığından dolayı hastaneye ulaşmakta güçlük çekti.

Vatandaşlar, “Aynı sorunu daha önce Lefkoşa-Mağusa anayolunda yaşadık. Bu çile çekilecek gibi değil. Mesai başlangıç ve çıkış saatlerinde böyle bir işin yapılması doğru değil. Hastası var, yaşlısı var. Bu sıcakta herkes işinden çıkıp evine gitmek istiyor” dedi.

Bu arada çalışmalar kapsamında, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerindeki KKTC Fuar Alanı kavşağından Hamitköy ışıklarına kadar olan bölümde bakım onarım işleri büyük oranda tamamlanırken, KKTC Fuar Alanı kavşağından Lefkoşa-Güzelyurt bölünmüş yolu üzerinde bulunan Yılmazköy kavşağına kadar olan bölümde, çökme ve bozulmaların tamiri sürüyor.

Söz konusu güzergahta bakım onarım çalışmaları sırasında 5 bin 500 metrekarelik bir alanın asfaltlanması için toplam 2 bin ton asfalt kullanılacak.

25 km’lik bir güzergahta asfaltlama, kısmi çizgileme, banket düzenleme ve korkuluk çakımının yapılacağı bakım onarım çalışmalarının 2 ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75