Yol kenarları araçlarla dolu

banner37

Park sorununun yaşandığı ülkede, trafik kuralları da göz ardı ediliyor. Başkent Lefkoşa’da çift şeritli yolların bir şeridi ve “park edilemez” anlamına gelen sarı çizgiler, araçlar tarafından işgal ediliyor

Yol kenarları araçlarla dolu
banner90
banner8

YOLLAR, KALDIRIMLAR, SARI ÇİZGİLER PARK YERİ OLARAK KULLANILIYOR… Ülkenin hemen her yerinde yaşanan park sorunu, başkent Lefkoşa’da daha fazla öne çıkıyor. Haliyle araç sayısının da fazla olduğu Lefkoşa’da, park edecek yer bulamayan sürücüler, araçlarını yol kenarlarına bırakıyor. Yollar, kaldırımlar, sarı çizgiler araçlar tarafından işgal ediliyor

Ahmet UÇAR

   Ülkenin hemen her yerinde yaşanan park sorunu, başkent Lefkoşa’da daha fazla öne çıkıyor. Haliyle araç sayısının da fazla olduğu Lefkoşa’da, park edecek yer bulamayan sürücüler, araçlarını yol kenarlarına bırakıyor. Yollar, kaldırımlar, sarı çizgiler araçlar tarafından işgal ediliyor.

   Başkent Lefkoşa’nın birçok bölgesinde çift şeritli yolların bir şeridi park yeri olarak kullanılırken, araç park etmenin yasak olduğu çift sarı çizgilerin bulunduğu yol kenarları da araçlar tarafından dolduruluyor.

   Anayoldaki sürücüler, yolun sol şeridinin park edilmiş araçlarla dolu olması nedeniyle mağduriyet yaşayarak, sağ şeride geçmek zorunda kalıyor.

   Yine araç park etmenin yasak olduğu, çift sarı çizgilerin bulunduğu yol kenarlarına da bazı sorumsuz kişiler araçlarını park ediyor.

   Bu durumdan mağdur olan vatandaşlar, şöyle konuştu:

   “Düz yolda ilerlerken birden karşımıza sıra sıra park edilmiş araçlar çıkıyor. Hemen sağ şeride geçmeye çalışıyoruz.

   Özellikle iş çıkışı ve öğle yemeği saatlerinde bu yüzden büyük bir trafik oluşuyor. Yol vergisi verirken çift şeridi düşünerek veriyoruz ama tek şerit kullanmak zorunda kalıyoruz.

banner134
   Sarı çizgilerin bulunduğu yol kenarları da yasak olmasına rağmen park yeri olarak kullanılıyor.

   Kimse başkasını düşünmüyor, ‘Ben aracımı park edeyim de ne olursa olsun’ diyor. Ama başka bir gün aynı mağduriyeti kendisi de yaşıyor”.

    Lefkoşa’da Yenişehir bölgesindeki Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bulunduğu Atatürk Caddesi’ndeki yol kenarlarında birçok aracın park ettiği her gün rastlanılan bir manzara. Burada tek şeritten ilerleyen trafiğin de sıkıştığı görülüyor.

   Terminal bölgesinde bulunan Şehit Mehmet Münir Mustafa Sokak üzerindeki yol kenarları da park edilmiş araçlarla dolu.

   Yine terminal bölgesindeki otelin karşısındaki yolun kenarlarında da araçlar duruyor.

   Lefkoşa’da Dereboyu Mehmet Akif Caddesi üzerinde bulunan sarı çizgili yol kenarları ve kaldırımlar da araçlar tarafından işgal edilmiş durumda.

   Öte yandan Osman Paşa Caddesi üzerinde bulunan sarı çizgili yol kenarları ve ikinci şeritte de sürücülerin araçlarını park ettiği gözlemleniyor.

   Lefkoşa’da Yenişehir bölgesinde Şehit Yusuf Ecved Caddesi üzerindeki sarı çizgili yol kenarları ve ikinci şeritler de araçların işgali altında.

   Surlariçi bölgesinde, Polis Sokak üzerindeki sarı çizgili yol kenarları da araçlarla dolu.

   Polis Sokak ve Haşmet Gürkan Sokak’taki sarı çizgili yol kenarlarına ve kaldırımlara araçların park edildiği görülüyor.

   Zahra Sokak’taki durum da farklı değil.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75