Yollar da park yeri

banner37

Lefkoşa’da hemen hemen tüm yolların bir şeridi park edilen araçlar tarafından gasp ediliyor

Yollar da park yeri
banner90
banner8

EMNİYET ŞERİTLERİ BİLE KAPATILIYOR… Lefkoşa’daki hemen hemen tüm yolların bir şeridi park edilen araçlar nedeniyle trafiğe kapatılıyor. Kaldırım, yol kenarı, yol içi demeden hemen her yere araçlarını park eden bazı sürücüler, polis, itfaiye, ambulans gibi acil durumlara müdahale edecek araçlar için ayrılan emniyet şeritlerine dahi arabalarını park etmekte bir sakınca görmüyor.

Ahmet UÇAR

Başkent Lefkoşa’daki birçok yolun bir şeridi ne yazık ki duyarsız sürücülerin park ettiği araçlar tarafından trafiğe kapatılıyor. Şeritlerden birinin park edilen araçlar tarafından kapatılması, kent içinde zaten var olan trafik sıkışıklığını daha da artırıyor.

Kaldırım, yol kenarı, yol içi demeden hemen her yere araçlarını park eden bazı sürücüler, polis, itfaiye, ambulans gibi acil durumlara müdahale edecek araçlar için ayrılan emniyet şeritlerine dahi arabalarını park etmekte bir sakınca görmüyor.

banner134
Kent içerisindeki trafikten sorumlu belediye zabıtalarının çabaları ve kestikleri cezalar da ne yazık ki yolların ve kaldırımların park yeri olarak kullanılmasını önlemeye yetmiyor.

Vatandaşlar, toplu ulaşım servislerine gereken önemin verilmemesi sonucunda özel araçların sayısının arttığını belirterek, bazı sorumsuz şoförlerin araçlarını yollara, kaldırımlara park etmeyi alışkanlık haline getirdiğini söyledi. Vatandaşlar, bölge nüfusuna karşılık çok az sayıda ücretsiz park yeri olmasının da bu sorunları tetiklediği görüşünü ortaya koydu.

Sorun, merkezi bölgelerde daha sık görülüyor

Kaldırım, emniyet şeridi ve ya yolun bir şeridinin park edilmiş araçlar tarafından kapatılması sorunu, kentin merkezi bölgelerinde daha sık yaşanıyor.

Lefkoşa Otobüs Terminali bölgesi, Ortaköy Lemar Süpermarket yakınları ve Yenişehir bölgesi gibi şehrin merkezi bölgelerinde park edilmiş araç istilası daha sıklıkla görülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75