banner6

Yollarda sinir harbi

banner37

Başkent Lefkoşa’da yıllardır yaşanan trafik keşmekeşi, vatandaşı perişan etmeye devam ediyor. Özellikle Başbakanlık ve Dr. Fazıl Küçük Bulvarı Atatürk Spor Salonu önündeki trafik ışıklarında yaşanan yoğun trafik, sürücüleri çileden çıkarıyor. Lefkoşa trafiği artık adamı hasta ediyor. Başkentte, özellikle mesainin başlayıp sona erdiği zamanlar dışında da yollarda araç kullanmak imkansız hale geldi. Yollar, artan trafik nedeniyle araçları taşıyamaz hale geldi. Yollarda oluşan uzun araç kuyrukları, sürücüleri perişan ediyor. Yetersiz ve bir o kadar da bakımsız ve güvenlikten yoksun yollarla ilgili yetkililerden de ciddi bir çaba görülmüyor

Yollarda sinir harbi
banner150 banner151 banner143

Ali CANSU

Lefkoşa’da trafik çilesi bir türlü bitmek bilmiyor. Başkentte, özellikle mesainin başlayıp sona erdiği zamanlar dışında da artan trafik nedeniyle yollar araçları taşıyamaz hale geldi.

Trafikte yaşanan keşmekeş vatandaşı perişan ederken, trafiği rahatlatıcı yeni yolların bir türlü yapılmamasına da anlam verilemiyor.

Trafikte yaşanan sıkışıklık her gün işkenceye dönüşürken, yetkililerin bu konuda hiçbir önlem almaması da vatandaşlardan sert tepki görüyor.

Özellikle Lefkoşa’da, Başbakanlık ve Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki Atatürk Spor Salonu önündeki trafik ışıklarındaki yollar, sürücülere artık “pes” dedirtti. Sıkışan caddelere, sokaklara yeterince polis de gönderilememesi nedeniyle büyük sıkıntılar baş gösteriyor.

Sabah işe giderken ve akşam iş çıkışlarında trafiğin kilitlenmesi nedeniyle gecikme yaşayan vatandaşlar, bu çilenin devam etmesi nedeniyle sadece zaman açısından değil, akaryakıt sarfiyatı, dolayısıyla da milli servet açısından da büyük kayıpların meydana geldiğini belirtiyor ve önlem alınması için yetkilileri göreve davet ediyor.

Yetkililer, özellikle hafta içi mesai saatlerinin başlangıcında ve bitiminde yoğunlaşan araç trafiğine cevap veremeyen yollarda dahi önlem almadı.

Başbakanlık ışıklarında trafik bitmek bilmiyor

Vatandaşlar, işlerine yetişmek için adeta yarış içerisine giriyor.

Yıllardır Başbakanlık ışıklarında biriken trafiğin rahatlatılması için çözüm üretilememesi, en çok da araç sürücülerini mağdur ediyor. Buradaki araç kuyruğu uzayıp Göçmenköy’e kadar gidiyor.

Aynı sorun, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı ve Atatürk Spor Salonu ışıkları için de geçerli. Trafiğin içinden çıkılmaz bir hal aldığını belirten vatandaşlar, yetkililerin bu sorunları bilindiğini ancak halen seyirci kaldığını öne sürüyor.

Trafik polisi neden görevlendirilmiyor?

Trafiğin kilitlendiği ve yoğun olduğu bölgelere trafik polisi görevlendirilmesi veya sadece sabahleyin yol düzenlemesi yapılması gerektiğine işaret eden vatandaşlar, “Bu düzenlemeler yurt dışlarında yapılırken bizde niye uygulanmıyor?” diye sordu.

Trafiğin sıkıştığı yerlere polisin neden görevlendirilmediğini de soran vatandaşlar, çile çektiren bir devlet istemediklerini kaydetti. Vatandaşlar, “Zaman zaman polis gönderiliyor ama biz her zaman gönderilmesini istiyoruz” diyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 10:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110