banner6

15 yıldır ehliyetsiz araç kullanan sürücüden pes dedirten savunma: Tek suçlu otomobilin camındaki film

banner37

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 15 yıldır ehliyetsiz araç kullanan otomobil sürücüsünün savunması pes dedirtti.

15 yıldır ehliyetsiz araç kullanan sürücüden pes dedirten savunma: Tek suçlu otomobilin camındaki film
banner99

Önce hastanede yatan annesinin ziyaretine gittiğini, ardından abisinin Side Jandarma Karakolu’nda olduğunu ve ona kıyafet götürdüğünü söyleyen şahıs, açıklamalarıyla trafik ekipleri şaşkına uğrattı. “Eğer camda film olmasa polisler beni durdurmayacaktı. Tek suçlu otomobilin camındaki film” diyen şahıs, “15 yıldır araç kullanıyorum. Ehliyetim hiç olmadı. Bugüne kadar trafik tarafından hiç durdurulmadım ve ceza yemedim. İlk kez uygulamada durduruldum.” dedi.

T.C. Manavgat Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Alanya-Manavgat D-400 Karayolu Manavgat girişinde gerçekleştirilen denetimler sırasında aracın camında film olduğu için durdurulan otomobilin sürücüsü trafik ekiplerine zor anlar yaşattı. Üzerinde kimlik bulunmayan sürücü E.K, önce hastanede yatan annesinin ziyaretine gittiğini, ardından abisinin Side Jandarma Karakolu’nda olduğunu ve ona kıyafet götürdüğünü söyledi. Aracın bir arkadaşına ait olduğunu ve emanet aldığını belirten E.K. aracın arka koltuğundaki otomobil teybinin ve çakarın kendisine ait olduğunu, çakarı otomobilde kullanmadığını söyledi. Polis ekiplerinin yaptığı incelemede, E.K.'nin ehliyetsiz olduğu anlaşıldı.

“15 YILDIR ARAÇ KULLANIYORUM, EHLİYETİM HİÇ OLMADI”

Otomobil sürücüsü E.K'ye sürücü belgesiz araç kullanmaktan, araç sahibine sürücü belgesi olmayan kişiye araç kullandırmaktan ayrı ayrı 3 bin 674 TL, araçtaki cam filmi için de 427 TL olmak üzere toplam 7 bin 775 TL para cezası uygulandı. Araç sahibinin talebi doğrultusunda araç muhafaza altına alınarak yediemin otoparkına çekildi. Akseki’den Manavgat’a geldiğini belirten E.K.'nin sözleri ve trafik polisleriyle olan diyaloğu ise herkesi şaşırttı. E.K, “Manavgat’tan geçiyordum, beni burada durdurdular. 15 yıldır araç kullanıyorum. Ehliyetim hiç olmadı. Bugüne kadar trafik tarafından hiç durdurulmadım ve ceza yemedim. İlk kez uygulamada durduruldum. Bunun tek sorumlusu camdaki filmdir. Bu işte ne benim ne de polis abilerin hiçbir suçu yok. Tek suçlu camdaki filmdir” dedi.

“ÇAKARI DOMUZLARI KOVMAK İÇİN KULLANIYORUM”

Otomobilde bulunan çakar ve silah kılıfı için ise “Benim Akseki Fersin’de üzüm bağım var. Çakarı üzüm bağına gelen domuzları kovmak için kullanıyorum. Silah kılıfını ise ileride alacağım silahı koymak için şimdiden aldım. Dediğim gibi bu işte tek suçlu filmdir” diye konuştu. E.K.'nin bu sözlerine karşın bir polis memuru ise ‘Bir şey kullanmıyorsun dimi sen? Bunları konuşurken kafan yerine yani” diyerek yaşadığı şaşkınlığı gizleyemedi. Olay yerine çağrılan polis ekibine teslim edilen otomobil sürücüsü, polis karakolundaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2022, 11:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104