banner6

Adana'da "tapulu malım" diyerek yolu kapattı

banner37

Adana'da "tapulu malım" diyerek yolu kapattı
banner150

banner150

banner99

Seyhan'da bir kişi, tapulu arsası olduğunu söylediği yola kalıp döşetip bir miktar beton dökerek sokağı kapattı. Sokağa giriş-çıkış yapamayan mahalleli ise sorunun çözülmesini istedi.

Adana'nın Seyhan ilçesinde sokağı "tapulu malım" diyerek kapatan kişi mağduriyet yarattığı gerekçesiyle tepki topluyor.

Kavaklı Mahallesi'nde Orhan K., 10081 Sokak’ta yolun geçtiği alanın tapulu arsası olduğunu söyleyerek depo yaptıracağını belirtip kalıp döşetti.

Yol kapanırken, mahalleli durumu Seyhan Belediyesi'ne bildirdi.

Ekipler ve mahallelinin çabasıyla çalışmaları durduran Orhan K., sokağı kapatan kalıpları ise sökmedi. Sokağa giriş-çıkış yapmayan mahalleli, sorunun çözülmesi için yetkililere çağrıda bulundu.
Mahallede oturan Ümit Gündüz (35), "Buralar, yol diye biliyordu; şimdiyse 'her yer arsa' diyerek sokakları kapatıyorlar. Buradaki insanlar ne yapacak? Nasıl evine gidip, gelecek? Diğer sokakların da sahipleri çıkmaya başladı. Benim evimin bulunduğu sokağın da sahibi varmış. O da burayı görüp 'ben de kapatacağım' diyor. Bu kapanan yolun sahibi ise 'ben yaparım, benim malım' diye konuşuyor. Büyük bir sorun var. Buna artık yetkililerin bir çözüm bulması şart. Halk olarak elimizden bir şey gelmiyor." dedi.

İsmail Gündüz ise hastaneye gitmek için sokağa otomobili ile girmek istediğini fakat kapalı olduğu için geçmediğini söyledi.


Öte yandan Seyhan Belediyesi yetkilileri de yolun geçtiği alanda Orhan K.'nin tapulu arsası olduğunu, bölgeye ulaşım için başka yol açacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104