Akar: Modern bir deniz gücüne sahip olmak hayati öneme haizdir

banner37

Akar: Modern bir deniz gücüne sahip olmak hayati öneme haizdir
banner99

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Preveze Deniz Zaferi’nin 482’inciyıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akar mesajında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının yüksek teknolojisi, iyi eğitimli kahraman ve fedakar personeliyle mavi vatanda etkin, caydırıcı ve saygın bir güç olarak varlığını devam ettirdiğini ifade etti.

banner134
Bununla birlikte Türk Deniz Kuvvetlerinin dünyanın çeşitli denizlerinde üstlendiği uluslararası görevlerle dünya barışına katkı sağladığını da belirten Akar, son dönemde Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelerin modern bir deniz gücüne sahip olmanın ülke için hayati öneme haiz olduğunu gösterdiğini kaydetti.

Akar, bu çerçevede Deniz Kuvvetleri’nin modern deniz gücü niteliklerini muhafaza edebilmesi için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti.

Akar, “Başta MİLGEM olmak üzere yerli ve milli savunma sanayimizin yeni deniz sistemleri projelerinin hayata geçirilmesiyle Deniz Kuvvetlerimiz çok daha güçlü bir konuma ulaşacak; Ege, Doğu Akdeniz ve Karadeniz başta olmak üzere tüm denizlerde hak, alaka ve menfaatlerimizi azim ve kararlılıkla korumaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.
        
        
     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75