banner6

Albayrak'ın istifasının ardından Ankara'da hareketli saatler yaşanıyor

banner37

Albayrak'ın istifasının ardından Ankara'da hareketli saatler yaşanıyor
banner151

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Instagram hesabından yaptığı "görevden ayrıldığına ilişkin" paylaşımının ardından Ankara'da hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor.
Albayrak o paylaşımında "Yaklaşık 5 yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam etmeme kararı aldım" dedi. 

Ancak istifanın kabul edilip edilmediğine ilişkin henüz resmi bir açıklama yok.

Albayrak'ın paylaşımının ardından, AK Parti Meclis yönetiminden gelen açıklamalar dikkat çekti.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, "Berat Albayrak bakanımız şahsen açıklama yapmadan mevcut haberler üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz" dedi.

Bostancı, "Konu her bakımdan Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirindedir" mesajını da paylaştı. 

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise, "Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan konu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da gündemindeydi.

Kılıçdaroğlu, ''Ekonomiden haziden Merkez Bankası'ndan sorumlu olan, bütçesi parlamentoda olan bir bakanın, bu şekilde istifası Cumhuriyetimizde bir ilk. Bir devlet krizi ile karşı karşıyayız. Açıklama yapılmıyor. İstifa kabul edildi mi, edilmedi mi belli değil'' açıklamalarında bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise, Berat Albayrak'ın istifa paylaşımına ilişkin, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde göreve getirme, görevden alma, istifayı kabul edip etmeme Cumhurbaşkanlığı makamının takdirindedir" açıklamasında bulunarak TC Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararını kamuoyu ile paylaşacağını belirtti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110