banner6

Anne ve iki çocuğunun cesedi bulunmuştu, kan donduran itiraf geldi

banner37

Anne ve iki çocuğunun cesedi bulunmuştu, kan donduran itiraf geldi
banner150

banner150

banner99

İstanbul Silivri'de kayıp anne ve iki çocuğunun toprağa gömülü cesetlerinin bulunmasıyla ilgili gözaltına alınan iki şüpheliden Ö.Y., sorgusunda 2 kişinin daha öldürüldüğünü itiraf etti.

Asayiş Şube Müdürlüğü, Kayıp Şahıslar Büro Amirliğine başvuran 38 yaşındaki S.D.'nin yakınları,  25 Ocak 2021 tarihinden bu yana haber alınamadığını söyleyerek yardım istemiş, ardından geniş çaplı soruşturma başlatılmıştı. Yapılan soruşturmada Silivri, Değirmenköy mevkiinde yıkık bir ev çevresinde yapılan aramada S.D. ve çocukları 20 yaşındaki oğlu E.P. ve 13 yaşındaki R.P.'a ait olduğu değerlendirilen kemik parçaları buldu. 

İKİ KİŞİ DAHA ÖLDÜRÜLMÜŞ

Kayıp Şahıslar Büro Amirliği tarafından gözaltına alınan Ü.Y. ve Ö.Y. akşam saatlerinde getirildikleri Asayiş Şube Müdürlüğünde sorguya alındı. Polis tarafından sorgulanan Ü.Y.'nin kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediği öğrenilirken, diğer şüpheli Ö.Y. cinayetleri bildiğini ayrıca iki kişinin daha öldürüldüğünü söylediği öğrenildi.

KAZI ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Kayıp Şahıslar Büro Amirliğinde sorgulanan şüpheli Ö.Y., sorgusunda Ü.Y.'nin  S.D.'nin kocası M.P. ile onun akrabası olan E.P.'yi da öldürerek Silivri ve Çatalca'da gömdüğünü bildiğini belirtti.  S.D.'nin E.P. ile de ilişki yaşadığını iddia eden Ö.Y.'nin 2017 ve 2018 yıllarında meydana gelen iki olayı, Ü.Y.'nin kendisi de öldüreceğinden korktuğu için kimseye söylemediğini iddia ettiği öğrenildi. Polis ekipleri şüphelinin bu ifadesi üzerine Ö.Y.'nin cesetlerin gömüldüğünü belirttiği Silivri ve Çatalca'da iki farklı bölgede kazı çalışması başlattı.

GÖZALTI SAYISI 3'E YÜKSELDİ

Öte yandan polis soruşturmasında bir kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan kişinin cinayetleri bilip polise bilgi vermeyen bir kişi olduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğü gözaltındaki şüpheliler için Cumhuriyet savcılığından ek gözetim izni alındığı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104