banner6

Bakan Soylu Açıkladı

banner37

İstiklal ve Mersin saldırılarının talimatı aynı yerden

Bakan Soylu Açıkladı
banner99

İçişleri Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde sunum yapan Bakan Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi ve Mersin'deki saldırıları gerçekleştiren teröristlerin Münbiç'ten geldiğini söyledi. Saldırıların ikiz olduğunu söyleyen Soylu, "Talimatlar aynı yerden geldi" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İçişleri Bakanlığının 2023 yılı bütçesinin görüşmeleri başladı. Görüşmede Bakan Süleyman soylu da vardı .

Bakanlığına bağlı birçok konunun yanında terörle mücadeleye ilişkin bilgiler veren Soylu, son dönemde 200 terör saldırısının engellendiğini söyledi.

İstiklal Caddesi ve Mersin'deki terör saldırılarına değinen Soylu, bu saldırıların ikiz saldırılar olduğunu, aynı yapılar tarafından yönlendirildiğini belirtti.

"Talimatın geldiği yer aynıdır, teröristlerin tamamı Münbiç'ten gelmiştir" diyen Soylu, "İstiklal saldırısı PKK nın daha önce gerçekleştirdiği sivil katliamlardandır. Saldırının arkasındaki yapıyı tek tek deşifre ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Soylu; Kandil, Zap, Avaşin, Basyan temizlenene kadar terörle mücadele nin süreceğinin altını çizdi. Saldırının Türkiye Yüzyılı'nı engelleme girişimleri olduğunu kaydeden Bakan, "Mersin ve İstiklal saldırıları yüzyılın seçimi yaklaşırken Türkiye'ye küresel istikrarsızlık çekme girişimir" değerlendirmesi yaptı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104