banner6

CHP'li Belediye Başkanları MYK toplantısı öncesi Kılıçdaroğlu ile görüştü

banner37

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li büyükşehir belediye başkanları ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu'nun yanında verilen bu fotoğraf Akşener'e cevap olarak yorumlandı. CHP kaynaklarından edinilen bilgilere göre Yavaş ve İmamoğlu'nun Akşener'i ziyaret edeceği iddiaları gerçeği yansıtmıyor.

CHP'li Belediye Başkanları MYK toplantısı öncesi Kılıçdaroğlu  ile görüştü
banner90
banner99

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecine ilişkin açıklama yapmasının ardından, CHP’nin 10 büyükşehir belediye başkanı bugün partilerinin genel merkez binasına geldi. Bunun üzerine, CHP'li belediye başkanları  olağanüstü MYK toplantısı öncesi Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile görüştü.

Görüşmeye, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu katıldı.

ZİYARET SONRASI CHP'DEN AÇIKLAMA

Belediye başkanlarının ziyaretinin ardından CHP'den ilk açıkla geldi. Açıklamada, 'Kılıçdaroğlu ile görüşmeye Hatay dışındaki 10 büyükşehir belediye başkanı katıldı Kılıçdaroğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkanlarımız ile bir araya geldiği görüşmede, deprem bölgesinde yürütülen çalışmalar da ele alındı. Büyükşehir Belediye Başkanların bilgilendirmesi sonrası Kılıçdaroğlu özel olarak, Hatay başta olmak üzere, deprem bölgesinde yaşanan su sorununun çözümüne yönelik yürütülen çalışmalara ağırlık verilmesi talimatını iletti. ' ifadeleri kullanıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da belediye başkanlarının genel merkezine ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada, "Bugün 11 büyükşehir belediye başkanımızın 10'u sayın Genel Başkanımızı ziyaret ettiler. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız ziyaret edemedi deprem bölgesinde olduğu için. Genel Başkanımızın yanında olduklarını ifade ettiler. Belli bir değerlendirme yapıldı, büyükşehir belediye başkanlarımızın deprem bölgelerinde yaptıkları destekleri ve hizmetleri aktardılar. Ardından buradan ayrıldılar." dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU İKİ BAŞKANLA ÖZEL GÖRÜŞTÜ

Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'li Büyük Şehir Belediye Başkanları toplantısı sonrasında, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile özel bir görüşme yaptığı öğrenildi.

“DEMOKRASİ YOLUNDA MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, parti genel merkez binasına gelişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Neler söyleyeceğimiz belli. Genel Başkanımızı destekliyoruz. Fikrimizde en ufak bir değişiklik olmadı. Demokrasi yolunda mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Bir gazetecinin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in acıkmalarını sorması üzerine Büyükerşen, “Talihsizlik” yanıtını verdi.

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ, GENEL BAŞKANIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU OLACAKTIR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise "Genel Başkanımızla görüşeceğiz. Bizim kararımız başından beri ortak karar alıyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır. Tam desteği kendisine vereceğiz bugün. İnanıyorum ki sonuç istediğimiz gibi olacak. Her şey çok güzel olacak" diye konuştu.

“'EKREM BEY VE MANSUR BEYİ GÖREVE DAVET EDİYORUM' AÇIKLAMASI BANA GÖRE ÇOK YANLIŞ, DÜŞÜNDÜRÜCÜ”

Yine bir gazetecinin Akşener’in açıklamalarını sorması üzerine ise Albayrak, "Anlayamadım, biz de bir anlam veremedik, üstelik de açıklamalarındaki 'Ekrem Bey ve Mansur Beyi göreve davet ediyorum' açıklaması bana göre çok yanlış, düşündürücü. Sanıyorum bugün temaslardan sonra bazı şeyler daha netleşecek diye düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Toplantıya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu katıldı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise deprem nedeniyle toplantıya katılmadı.

İKİ BAŞKANLA ÖZEL GÖRÜŞME

Kemal Kılıçdaroğlu toplantı sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş ile özel bir görüşme yaptığı öğrenildi.

Kaynak: MİLLİYET 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2023, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104