banner6

Depremzedelere yardım etmek isteyenler için duyuru

banner37

ürkiye’de Kahramanmaraş merkezli depremde zarar görenler için yapılacak yardımlar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifiyle Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanlığınca koordine ediliyor.

Depremzedelere yardım etmek isteyenler için duyuru
banner90
banner99

Büyükelçilik tarafından yapılan açıklamada, “depremden etkilenen illerde sürdürülen iyileştirme ve hayatın normale döndürülmesi çalışmalarına destek vermek isteyen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan kardeşlerimizden, şirketlerden ve birçok sivil toplum kuruluşundan Büyükelçiliğimize çok sayıda yardımda bulunma talebi gelmektedir” denilerek AFAD’ın başlattığı yardım kampanyaları paylaşıldı.

Bağış sahipleri için Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) deprem bağışı hesap numaralarının AFAD’ın internet sitesinde (https://www.afad.gov.tr/depremkampanyasi2) yayımlandığı kaydedidli. Hesap Numaraları, açıklama sonunda de ayrıca paylaşıldı.

Ayrıca kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşların, tüm operatörlerden “DEPREM” yazarak 1866’ya SMS de gönderebileceği kaydedildi. (01 Ocak 2023 tarihi itibariyle SMS bedeli: 20 TL'dir) 

EFT ile yardım yapılırken Alıcı Adı kısmına “T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı” yazılmasının gerektiği , havale ve EFT’lerden masraf alınmayacağı vurgulandı.

Açıklamada “Her türlü olumsuz şartlarda yanımızda olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan kardeşlerimize, şirketlere ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ederiz” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104