banner6

Devlet ve milletin bir ve beraber olduğunun, tek yumruk, tek yürek olduğunun çok güzel örneklerini verdiniz

banner37

Devlet ve milletin bir ve beraber olduğunun, tek yumruk, tek yürek olduğunun çok güzel örneklerini verdiniz
banner150

banner150

banner99

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve diğer ilgililerin de katılımıyla Hatay Afet Koordinasyon Merkezi'nde yaptığı açıklamada, çok sayıda ili etkileyen depremin büyük bir yıkım ve üzüntü kaynağı olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, ilk andan itibaren başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, tüm bakanlar, valiler, belediyeler ve tüm kurumlarca seferber olduğunu belirten Akar, "Herkes milletin, vatandaşın yanına koştu. Bu şekliyle felaketin yaralarını sarmak için büyük gayret sarf ettik ve sarf etmeye devam ediyoruz. Bu konuda gerçekten gece gündüz demeden, yağmurda, karda, kışta büyük bir fedakarlık oldu. Devlet ve milletin bir ve beraber olduğunun, tek yumruk, tek yürek olduğunun çok güzel örneklerini verdiniz." diye konuştu.

Depremlerin meydana geldiği 6 Şubat'tan bugüne kadar gelinen noktaya dikkati çeken Akar, büyük mesafeler katedildiğini, bundan sonrası için de devletin milletle omuz omuz çalışmalarının süreceğini vurguladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin de ilk andan itibaren vatandaşın yanına koştuğunu aktaran Akar, Mehmetçiğin vatandaşla omuz omuza havada, karada, denizde yapılması gereken ne varsa bunları yaptığını ve yaraların sarılması için gayret gösterdiğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2023, 23:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104