banner6

Dilek Ertek’in ölümünün ardındaki sır perdesi

banner37

Türkiye’nin ünlü iş insanlarından Dilek Ertek tatil için gittiği Tahiti'de gemiden düşerek kayboldu.

Dilek Ertek’in ölümünün ardındaki sır perdesi
banner151

Olay gizemini korkurken konuyla ilgili detaylar gelmeye devam ediyor.  Ertek’in düştüğü gemideki Türk personelden "Balkondan düşmesi imkansız, atlaması için özel çaba sarf etmesi gerekir'' açıklaması geldi. Uzmanlara göreyse 1 metre 58 santim boyundaki Ertek'in, balkondan yanlışlıkla düşmesi zor.

İş insanı Dilek Ertek tatile gittiği Tahiti'de bulunduğu gemiden düşerek denizde kayboldu. Ertek'i arama çalışmaları devam ediyor.

Ünlü bir mücevher markasının Türkiye distribütörü olan 71 yaşındaki Dilek Ertek, 24 Ekim’de Norveç'in Ruhu isimli gemiye Pasifik turu için bindi.

Ertek'in yanında uzun süredir beraber olduğu 74 yaşındaki Avusturyalı erkek arkadaşı vardı. 26 Ekim gecesi kaldığı kamaranın balkonundan denize düşerek kayboldu.

Uzun yıllar cinayet soruşturmaları yürüten emekli polis Savaş Kurtbaba, ''Ya intihar ya zorla atıldı'' yorumunda bulundu. Ertek'in yolculuğa başladığı andan kaybolduğu dakikaya kadar bütün kamera kayıtlarının toplanarak incelenmesi gerektiğini belirten Kurtbaba, çift arasında kavga geçip geçmediğinin sorgulanması noktasında gemideki komşu ifadelerine de başvurulması gerektiğini söyledi.

Öte yandan Ertek'in sevgilisi, ayrı bir odada gözlem altında tutuldu. 3 gün sonra gemi Tahiti’ye yanaştığında polis tarafından sorgulanan şüpheli sevgili, yeterli delil olmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı ve ülkesine geri döndü.

Aile avukatı Didem Konaş Büyükpınar, Ertek'in mücevherlerinin kayıp olmadığını belirtti. Gemi ve işletmeci şirket ile görüşmelerin sürdüğünü ifade etti. Savcılık soruşturması devam ediyor.
Sabah gazetesi, Norveç'in Ruhu isimli gemide çalışan Türk görevlinin Ertek'in ölümüyle ilgili tespitlerine yer verdi.

Çiftin aynı kamarada kaldıklarını hesaba kattığında durumun oldukça 'kafa karıştırıcı' olduğu yorumuna yer veren gemi çalışanı, ''Yolcu gemilerinde sık sık gün içi etkinlikler, eğlenceler düzenlenir. Birbirlerinden haber alamayan kişiler ön büro kısmına haber verip anons yaptırırlar. Yani kayıp haberinin 20 saat sonra verilmesi kafa karıştırıcı'' dedi.

Gemide kör nokta olmadığını bu yüzden de şüphelilerin rahatlıkla yakalanabileceğini belirten çalışana göre de ortada potansiyel bir cinayet var.

Dilek Ertek'in balkondan düşmesinin zor olduğunu ve buna ihtimal vermediğini de sözlerine ekleyen gemi çalışanı açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
''Yanlışlıkla, kazayla, ayağın kayması vb. bir durum ile düşülebilecek yer değil. Balkonlar tümüyle camdan oluşur, parmaklık vardır. Yükseklikleri rahatlıkla orta boylu bir insanın göğüs hizasına kadar gelir. Düşmek mümkün değildir. Atlamak için ise çaba göstermeniz gerekir çünkü ayağınızı üzerine atmanız kolay değildir. Sandalyeye çıkmanız gerekir''

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104