banner6

Erdoğan, "Hükümet programımızın ilk hedefi kentsel dönüşümü tamamlamak"

banner37

Erdoğan, "Hükümet programımızın ilk hedefi kentsel dönüşümü tamamlamak"
banner150

banner150

banner99

“Deprem bölgesinde temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremden etkilenen şehirleri bir yılda ayağa kaldırma sözünü hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm yaralar sarılıp, yıkılan her şey daha iyisiyle yeniden inşa edilmeden buralardan ayrılmayacağız." dedi. Öte yandan Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli ile kentsel dönüşüm yapacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hükümet programımızın ilk hedefi kentsel dönüşümü tamamlamak." dedi.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İskenderun'da Deprem Konutları ve Yeni Devlet Hastaneleri Temel Atma Töreni'ne katıldı.
Burada deprem bölgesinde kalıcı konutların hazırlıklarına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hazırlıkların inşaat safhasına geldiğini söyledi.
Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan illerin başında gelen Hatay'da 238 bin konutu ve köy evini yaparak hak sahiplerine teslim etmeyi planladıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "50 bin konut ve köy evlerinin inşasına ilişkin süreci başlattık. Hatay’da 3 bin 122 konut ile 22 bin 467 konutu inşası fiilen başlamıştır." dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:
Bize düşen asıl görev, can kaybı yaşanan 11 ilimizi ve özellikle en büyük yıkıma ve acıya maruz kalan Hatay'ı bir an önce ayağa kaldırmaktır. Ancak bu şekilde insanlarımızın geleceklerine güvenle bakmalarını sağlayabiliriz. Attığımız her adımı bu gaye ile planlıyor ve yürütüyoruz.
Hatay’da 238 bin konutu ve köy evini yaparak hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz. 50 bin konut ve köy evlerinin inşasına ilişkin süreci başlattık. Hatay’da 3 bin 122 konut ile 22 bin 467 konutu inşası fiilen başlamıştır.

10 MAYIS'TA AÇILIYOR

Arsuz, Hassa ve Belen'de devlet hastanelerini tamamlayarak hizmete aldık. Salgında acil durum hastaneleri inşa ettiysek Hatay'da da bunu yapacağız. 

Bugün 400 yataklı Antakya, 600 İskenderun, 200 yataklı acil durum ve 300 yataklı Defne Devlet Hastanesi'nin temellerini atıyoruz. Antakya hastanesini 10 Mayıs'ta hizmete açıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2023, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104