banner6

Erdoğan ile Putin mutabık

banner37

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı görüşmede Ukrayna'daki tahılın az gelişmiş ülkelere öncelikli olarak gitmesi ve ücretsiz olması noktasında mutabık kaldıklarını açıkladı.

Erdoğan ile Putin mutabık
banner99

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği  EXPO fuarına katıldı.

Özellikle gıda krizi üzerinde duran Erdoğan önemli noktalara temas etti.

Ciddi gıda krizi ve kıtlıkla boğuşan Somali, Cibuti, Sudan başta olmak üzere tüm ihtiyaç sahibi ülkelere tahıl gemilerinin ulaşmasını temin edeceğiz” diyen Erdoğan,   “Putin, benimle olan görüşmesinde 'Tahılı ücretsiz olarak gelişmemiş ülkelere gönderelim'' dedi. Bu konuda mutabık kaldık. Ukrayna'daki tahılın az gelişmiş ülkelere (Afrika) gitmesi öncelikli olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Dünyanın milli gelire göre yardım yapan en fazla ülkesi olarak, Karadeniz'deki Tahıl koridorundan özellikle Afrika'dakilere daha çok yararlanması için anlayışa vardık ve bunu geliştiriyoruz açıklamasında da bulundu.

Enerji konusundaki çözüm arayışları kesintisiz sürdüğünü de sözlerine EKLEYEN Erdoğan, Karadeniz'de bulduğumuz doğalgazı sisteme verdiğimizde konutların ihtiyacını karşılama yanında elektrik üretiminde de rahatlık sağlayacağız.Türkiye artık doğalgazda bir hub haline gelecek. Putin ile bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Akkuyu'dan sonra Sinop bizim Nükleer Enerji konusunda ikinci adresimiz olacak.'' Dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2022, 12:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104