banner6

Erdoğan’dan Rumlara ve AB’ye: Bunların hepsi gaspçı

banner37

Erdoğan’dan Rumlara ve AB’ye: Bunların hepsi gaspçı
banner150

banner150 banner150

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Rum Kesimi’nin sondaj faaliyetleriyle ilgili olarak hukuk içinde gereken adımları attıklarını belirtti.

Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliği’nde gazetecilere konuşan Erdoğan, süreci bundan sonra da hukuk içinde götürmeye çalışacaklarını vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Ama karşımıza hukuk tanımazlar çıkarsa onların anlayacağı dil neyse o dille de konuşmasını biliriz. Orada hiçbir hukuku olmayanların kendilerine hak istihsal etmeleri kabul edilebilir bir şey değil. Zaten Güney Kıbrıs bugüne kadar hiçbir zaman hukukla hareket etmedi. AB’ye girişi şaibeli olan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi oradan aldığı güçle KKTC’yi korkutmaya çalışıyor. AB de dürüst hareket etmiyor. Bürgenstock’ta KKTC’ye en büyük haksızlık yapılmıştır. Referandumda ‘hayır’ dediği halde Güney Kıbrıs AB’ye alınmıştır; Kuzey Kıbrıs ‘evet’ dediği halde alınmamıştır. AB’nin mali yaptırımlar noktasında da Kuzey Kıbrıs’a ödemesi gereken para ödenmemiştir. Şimdi biz bu AB’ye nasıl inanalım? Bunlar dürüst değil. Bunların hepsi gaspçı. Burada da yaptıkları yine bu.”

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104