banner6

Erdoğan’dan TC Lefkoşa Büyükelçiliğine atanan Feyzioğlu’na ilişkin açıklama

banner37

​​​​​​​Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Metin Feyzioğlu'nun Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’ne atanmasına ilişkin, Feyzioğlu'nun “iyi bir hukukçu” olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan’dan TC Lefkoşa Büyükelçiliğine atanan Feyzioğlu’na ilişkin açıklama
banner99

Erdoğan, Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı'nın (CICA) 6. Zirvesi'nden dönüşünde, uçakta açıklamalarda bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Eski Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) büyükelçi olarak atandığının hatırlatılması üzerine Erdoğan, Feyzioğlu'nun “iyi bir hukukçu” olduğunu ifade etti.

Metin Feyzioğlu'nun uluslararası hukuk ve Kıbrıs konularında kendileriyle güzel çalışmalar yaptığını aktaran Erdoğan, "Kendisine bu teklifi yaptığımda o da 'bunun için çok müteşekkir olurum' dedi. Metin Bey'in özellikle Kuzey Kıbrıs ve Kıbrıs adasındaki gelişmelere vukufiyeti var. Sadece bir büyükelçi değil, aynı zamanda akademisyen olarak da orada çok önemli işler başaracağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104