banner6

Fatih Dönmez: KKTC’deki soydaşlarımızın hak ve menfaatlerini koruyacağız 

banner37

Fatih Dönmez: KKTC’deki soydaşlarımızın hak ve menfaatlerini koruyacağız 
banner150 banner150 banner151

Türkiye Enerji Bakanı Fatih Dönmez, "KKTC’deki soydaşlarımızın uluslararası hukuktan kaynaklanan hak ve menfaatlerini koruyacağız" ifadelerini kullandı.  

Türkiye Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Dördüncü Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, Doğu Akdeniz’de KKTC ve Türkiye’nin Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na vermiş olduğu sahalarda bugüne kadar 8 sondaj yapıldığını anlattı. 

Bölgede yapılmış sondaj çalışmalarda bazı olumlu işaretler olduğunu belirten Dönmez, “Belki onlara yakın sahalarda yeni sondaj kuyusu açabiliriz. Yavuz Sondaj Gemimizin uzun süreli bakım çalışması var. Şu anda o periyot içerisindeyiz. Bu bittikten sonra orada sondajlara başlayacağız.” dedi. 

Bakan Dönmez, Doğu Akdeniz’de enerji kaynaklarının kontrolü ve erişimi konusuna da değindi. Kaynakların ülkeler arasında ihtilaf konusu olduğuna işaret eden Bakan Dönmez, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki soydaşlarımızın uluslararası hukuktan kaynaklanan hak ve menfaatleri koruyacağımızı defaatle söyledik. Masadan kaçan taraf olmadığımızı söyledik” dedi. 

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110