banner6

‘Gizemli Ev’ olarak bilinen konut satışa çıkarıldı

banner37

‘Gizemli Ev’ olarak bilinen konut satışa çıkarıldı
banner90
banner99

Mersin'in Tarsus ilçesindeki ‘kırmızı ev’ veya ‘gizemli ev’ olarak bilinen konut satışa çıkarıldı. 

82 Evler Mahallesi, 3106 Sokak'ta tek katlı olan evde 2016 yılında  kazı çalışması yapılmıştı. Etrafı tamamen kapatılan ve özel harekat polislerinin gözetiminde yapılan kazı, 1 yıl sürmüştü.

Ev, “Tarsus meşhur gizemli kırmızı ev 209 m2" başlığıyla bir ilan sitesinde satılığa çıkarıldı.
Satışını duyan mahalle sakinleri, bir an önce evin yeni sahibini bulup, gündemden çıkmasını istedi.
Mahalle sakini Yusuf Kemal Rüya, “Çocukluğum burada geçti. Gizemli evin satışa çıktığını duyduk. Buradaki bilinmezlik durumunun, gizemlilik halinin derhal sona ermesi gerekir, çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Zira burasıyla ilgili sürekli hurafeler üretiliyor, korkular büyüyor, bunun sona ermesi için doğru bir adımdır.” dedi.

Mersin'deki 'gizemli ev' satılığa çıkarıldı - 2Evdeki kazı, 13 Kasım 2016'da başlamış ve gizlilik içerisinde yürütülmüştü.

"YABANCIYA SATILMAYACAĞINI ÖĞRENDİK"
Bölgedeki esnaftan Diyap Yüksekbaş ise buranın yabancılara satılmayacağını öğrendiklerini belirterek, mülk sahibine teşekkür etti.
Yüksekbaş, “Tarsus’ta bulunan Türkiye’yi sarsan ev, yakinen tanıdığım iş adamı arkadaşımız tarafından satın alınmıştı. Bu arsada bulunan gizemli evin artık doğru düzgün bir hale gelmesini biz de çok istiyoruz. Çevre esnafıyız. Bu konu hakkında bize danışması çok güzel kendisine teşekkür ederim. Ayrıca başka bir konuda da teşekkür etmek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan herhangi birine fiyat ne olursa olsun vermeyeceğini belirtti. Gerçekten teşekkür ediyorum kendisine. Şu an birkaç görüşme yaptığını biliyoruz." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104