banner6

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır "Sayın Akşener masandan kalkmadı, kaldırıldı"

banner37

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır  "Sayın Akşener masandan kalkmadı, kaldırıldı"
banner90
banner99

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, İYİ Parti lideri Akşener'in "Eğer Masa ya da Kemal Bey, milletin talebini, dediğini kabul ederse toplantıdan çıktığım ana, hiçbir şey olmamış gibi, masaya dönerim" dediğini açıkladı. İYİ Partili Ümit Dikbayır ise Akşener'in Altılı Masa'dan ayrılmasıyla ilgili "Masandan kalkmadı, kaldırıldı" yorumunda bulundu.
Habertürk televizyon kanalında Kübra Par'ın moderatörlüğünde Açık ve Net programının katılımcılarından gazeteci Sevilay Yılman, Meral Akşener ile bir görüşme gerçekleştirdiğini ve Akşener'in kendisine "Eğer Masa ya da Kemal Bey, benim değil milletin talebini, dediğini kabul ederse toplantıdan çıktığım ana, hiçbir şey olmamış gibi, gurur yapmadan masaya dönerim" dediğini açıkladı.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır ise canlı yayında Altılı Masa'nın dağıldığı gün yaşananları anlattı.
Canlı yayın konuğu olan Dikbayır "Sayın Akşener masandan kalkmadı, kaldırıldı" dedi.
Attığı "Millet 5'ten büyüktür" tweetini silmesiyle ilgili Ümit Dikbayır "Benim attığım tweet’i sildirebilecek tek kişi var, o da Sayın Meral Akşener. Ben tweeti attıktan sonra bana 'bu tweet incitir, kaldır' dedi. Ben de kaldırdım" açıklamasını yaptı.
"Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylık için bu kadar direteceğini hiç kimse düşünmedi" diyen Ümit Dikbayır, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
"CHP’nin Sakarya’da yaptırdığı ankette Mansur Yavaş yüzde 70 çıktı. Biz Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarını CHP rozeti taşısalar da Millet İttifakı'nın belediye başkanları zannediyorduk. Maalesef değilmiş, olsun.
Ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen'in Meral Akşener ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesiyle ilgili soruya Dikbayır şu yanıtı verdi:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104