banner6

Meral Akşener Millet İttifakı toplantısına katılıyor

banner37

İYİ Parti'nin Kılıçdaroğlu'nun adaylığına itirazları sonucu masadan kalkmasının ardından Ankara'da yoğun bir diplomasi trafiği yaşandı. İYİ Parti lideri Meral Akşener Millet İttifakı toplantısına katılma kararı aldı.

Meral Akşener Millet İttifakı toplantısına katılıyor
banner90
banner99

"Millet İttifakı" geçen hafta yaşadığı aday krizinin ardından yoluna altılı değil beşli olarak devam etme kararı almıştı. Ancak 5 Mart Pazar günü ve bugün öğlene kadar süren yoğun trafik sonrası Akşener yeniden masaya gidecek.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, bir açıklama yaparak "Akşener ve Kılıçdaroğlu bir görüşme gerçekleştirdi. Genel Başkanımız Akşener, Saadet Partisi Genel Merkezi'ndeki Millet İttifakı toplantısına katılma kararı aldı" dedi.

2 Mart toplantısında beş liderin Kemal Kılıçdaroğlu ismi üzerinde uzlaşması ancak İYİ Parti'nin anket yapılması, yapılan anketlerde önde olduğu ifade edilen Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş'tan herhangi birinin aday olması çağrısı sonrası masada çıkan kriz üzerine yoğun bir ikna trafiği yaşandı. 

Beş lider 4 Mart'ta toplanarak, "Milletimizin kurduğu masamız ilk gün hangi ilke ve hedefler doğrultusunda kurulduysa, bugün de yine aynı istikamette çalışmalarına devam etme kararlılığındadır" mesajı vermişti. Akşener de toplantıya katılmayacağını açıklamıştı. 

Bu süreçte İYİ Parti'nin de CHP'nin de adaylık görüşleri konusunda geri adım atmadığı ancak bir "3. Yol" arandığı vurgulandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104