banner6

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş :Soydaşlarımızla kader birlikteliğimiz her daim devam edecektir

banner37

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kıbrıs Türkü’nden bir an bile vazgeçmediklerini ve vazgeçmeyi düşünmediklerini belirterek, “Soydaşlarımızla kader birlikteliğimiz her daim devam edecektir” dedi.

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş :Soydaşlarımızla kader birlikteliğimiz her daim devam edecektir
banner99

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kürsüsünden Kıbrıs konusuyla ilgili bir konuşma yaptı.
Erbaş konuşmasında, “Kıbrıs’ta Rumların yaşattığı tüm vahşete ve katliamlara rağmen, 60 yıldır Kıbrıs Türkü kardeşlerimizle birlikte yürüttüğümüz iyi niyetli adımlar, Rum-Yunan ikilisi tarafından görülmemekte, Birleşmiş Milletler ise bu duruma sessiz kalmaktatır” ifadelerini kullandı.


“KIBRIS’TA YARIM ASRI AŞKINDIR DEVAM EDEN FEDERASYON GÖRÜŞMELERİ SON BULDU”
“Artık kendi göbek bağımızı kendimiz keseceğiz” diyen Erbaş, Kıbrıs’ta yarım asrı aşkındır devam eden federasyon görüşmelerinin, 2017 yılında Crans Montana’da düzenlenen ve başarısızlıkla sonuçlanan süreçle birlikte son bulduğunu belirtti.
Erbaş, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önderliğinde yürütülen yeni süreçte, Kıbrıs’ta eşit iki egemen devlet politikasının tohumları atıldığını söyledi.


“SOYDAŞLARIMIZLA KADER BİRLİKTELİĞİMİZ HER DAİM DEVAM EDECEKTİR”
Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak, Kıbrıs Türkü’nden bir an bile vazgeçmediklerini ve vazgeçmeyi düşünmediklerini dile getiren Erbaş, “Soydaşlarımızla kader birlikteliğimiz her daim devam edecektir” diye konuştu.
Erbaş, “Tarihsel süreç içerisinde Kıbrıs Türk liderliği, nasıl Kıbrıs’ta Türk varlığının devamının ana vatanları ile birlikte yürümekten geçtiğini görmüşse, bizlerde kardeşlerimizin bekasını ve birlikteliğimizin devamını her şeyin üzerinde tuttuk” dedi.
Ne dün ne bugün ne de yarın Kıbrıs’ın bekası konusundaki düşüncelerini değiştirmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini ve Kıbrıs davasının milli politikaları olmaya devam edeceğini kaydeden Erbaş, konuyla ilgili açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
“Bu davaya hizmet eden, merhum Dr. Hüseyin Behiçler, Karabardaklar, Necati Özkanlar, Faiz Kaymaklar unutulmayacaktır. Kıbrıs Türk toplumu lideri merhum Doktor Fazıl Küçük’ün, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş’ın ve Kıbrıs’ta özgürlüğün timsali iki bayrağımızın da dalgalanması için mücadele verip şehit düşen kahramanlarımızın verdiği mücadeleyi bir an olsun bile unutmadık, unutturmayacağız.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104