banner6

Öncelikli amacımız konteyner kentleri yaygınlaştırarak, kalıcı konutlar yapılana kadar afetzedelerimize daha düzenli bir hayat sunmaktır

banner37

Öncelikli amacımız konteyner kentleri yaygınlaştırarak, kalıcı konutlar yapılana kadar afetzedelerimize daha düzenli bir hayat sunmaktır
banner90
banner99

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, deprem bölgesindeki çalışmalarına ilişkin, "Binaların yüzde 99'unun taramasını tamamladık, yıkım ve enkaz kaldırma işlerine hızla devam ediyoruz. Şu an için en öncelikli amacımız konteyner kentleri yaygınlaştırarak, kalıcı konutlar yapılana kadar afetzedelerimize daha düzenli bir hayat sunmaktır" dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yürütülen çalışmalarını değerlendirdi.

Karaismailoğlu, Malatya AFAD Koordinasyon Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, "asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Türkiye'nin 6 Şubat'taki depremler nedeniyle dünyada eşi benzeri görülmemiş bir felaketle karşı karşıya kaldığını belirten Karaismailoğlu, "Kahramanmaraş merkezli depremlerden, Malatya'mızın da aralarında olduğu 11 ilimizdeki 14 milyon insanımız doğrudan etkilendi. Tüm milletimiz kederlidir ve yastadır. Acımız büyük ama bugünleri hep birlikte aşacağız. 110 bin kilometrekarelik alanı etkileyen afetin büyüklüğü, artçı depremler ve çetin kış şartları ilk anlarda zorluklara neden oldu. Bugüne kadar en büyüğü 6,6 olmak üzere 13 binin üstünde artçı depremle sarsılmaya devam ettik. Dün de Kayseri’de hissedilebilir büyüklükte 3 sarsıntı daha yaşadık" diye konuştu.

Karaismailoğlu, depremlerin ardından sergilenen dayanışmaya dikkati çekerek, şunları söyledi:

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2023, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104