banner6

Oyuncu Rasim Öztekin hayatını kaybetti

banner37

Oyuncu Rasim Öztekin hayatını kaybetti
banner150 banner151 banner143

Usta oyuncu Rasim Öztekin geçirmiş olduğu kalp krizi sonrası tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Öztekin'in sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Prof. Dr. Cevdet Uğur, "Hastanın hayati tehlikesi bulunmakta ve durumu ciddiyetini korumaktadır" demişti.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Öztekin’in “Yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini” duyurdu.

Ferhan Şensoy, Kel Hasan Efendi'nin kavuğunu Rasim Öztekin'e devretmişti

Rasim Öztekin, 14 Ocak 1959'de İstanbul'da doğdu.

Oyuncu Pelin Öztekin'in babası da olan Öztekin Galatasaray Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun oldu.

Sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro’da amatör çalışmalarla edindi. Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 2016 yılında Kel Hasan Efendi'nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. 20 Eylül 2020 tarihinde ise kavuğu Şevket Çoruh'a devrettti.

1992-1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı.

1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı.

Tiyatronun yanı sıra, sinema ve dizi filmlerde de rol aldı. TRT'ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı da yaptı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110